Багато людей впевнені, що хна - це фарба, за допомогою якої можна надати волоссю яскраво-рудий, майже помаранчевий або апельсиновий колір. Хтось пам'ятає, що, змішуючи хну з басмою, можна домогтися каштанових відтінків - від світло-каштанового до практично чорного.
Ще для багатьох відомо, що хна - відмінний натуральний барвник рослинного походження, яка не завдає волоссю абсолютно ніякої шкоди і навіть, навпаки, волосся зміцнює і робить їх більш здоровими і сильними.
Однак наносити хну на волосся сьогодні поспішають далеко не всі, і все з тієї ж причини - яскраво-руде волосся на власній голівоньці порадують далеко не кожну жінку. От якби можна було використовувати всі корисні властивості хни, не перетворюючись при цьому в апельсин ..
Але виявляється, що це цілком реально і зміцнювати волосся хною без якогось би то не було фарбувального ефекту цілком можливо, якщо мова йде про безбарвної хни.
Кілька слів про безбарвної хни
Безбарвна хна - це не сучасний винахід, а рослина, яке відоме дуже давно, адже вже тисячі років тому жінки Сходу (причому і багаті, і бідні) користувалися безбарвною хною так само активно, як і хною фарбувальної.
Але й барвна, і безбарвна хна - це продукти, які отримують з одного і того ж рослини. Різниця лише в тому, що для того, щоб хною можна було фарбувати, слід було брати багаті фарбувальними пігментами листя чагарнику, а для того, щоб отримати безбарвну хну, підходять тільки стебла, які не мають у своєму складі фарбувального пігменту.
І в тому, і в іншому випадку мова йде про лавсонії, яка і пофарбує, якщо треба, і зміцнить та покращить волосся, хоча на цьому корисні властивості хни (вона ж Хенна, вона ж Лавсонія) далеко не закінчуються.
Увага! Безбарвна хна - це засіб повністю рослинного походження, яке не має нічого спільного з так званої білої хною, що представляє собою хімічний освітлювач для знебарвлення волосся.
Зростає чагарник Лавсонія в Азії та в Африці, де використовується не тільки для зміцнення або зміни кольору волосся, але і для самих різних медичних цілей.
Наприклад, стародавні східні рукописи повідомляли, що вже в часи, коли жив пророк Мухаммед, будь-яка подряпина, не кажучи про більш серйозні пошкодження, що не лікувалася без хни. Значно пізніше було виявлено, що і листя, і стебла лавсонії (тобто хни) мають у своєму складі хризофанол, який зарекомендував себе як відмінний протимікробну і протигрибковий засіб.
Крім того, відновлюють властивості хни (стосується відновлення не тільки пошкодженої структури волосся, але й інших тканин організму) пояснюються значним вмістом каротину і рутина. Що ж стосується стану волосся, то тут дуже важливі емодін (відомий стимулятор росту волосся), цеаксантін, що забезпечує захист від випадіння волосся, і фісален, за допомогою якого можна легко позбутися лупи.
Дуже важливо, що безбарвна хна підходить для лікування і зміцнення будь-якого волосся - світлих і темних, прямих і кучерявих, довгих і коротких, сухих і жирних. Якщо волосся ламке, ослаблені, тьмяні, кінчики волосся січеться, з'явилася лупа, то є всі підстави закликати на допомогу безбарвну хну.
Увага! Щоб поліпшити пошкоджену структуру волосся, безбарвна хна може використовуватися не лише жінками, але й чоловіками і навіть дітьми.
Як безбарвна хна впливає на волосся?

 1. Безбарвна хна активізує роботу волосяних цибулин і стимулює ріст волосся.
 2. Безбарвна хна завдяки входить до її складу хрізофанол відмінно бореться з лупою і попереджає появу лупи в майбутньому.
 3. Безбарвна хна не дозволяє чешуйкам волосся стовбурчитися, тому волосся не січеться.
 4. Безбарвна хна захищає волосся від будь-яких агресивних впливів, в тому числі і від іссушівающего впливу сонця, і від негативного впливу різких температурних перепадів.
 5. Безбарвна хна попереджає згубний вплив на волосся будь термічної обробки (плойка, фен, "праску", бігуді).
 6. Безбарвна хна відновлює пошкоджену структуру волосся, робить волосся більш щільними, тому вони досить швидко стає шовковистим , м'якими і доглянутими.
 7. Безбарвна хна підсилює кровообіг шкіри голови, що забезпечує і підтримує здоров'я і шкіри голови, і волосся.


Увага! Якщо безбарвна хна якісна, то при її використанні ні відтінок волосся, ні, тим більше, колір волосся не змінюються. Зміна відтінку або кольору волосся свідчить про те, що, крім стебел, до складу порошку входять і листя Лавсона, які добре відомі своїми фарбувальними властивостями, і, відповідно, про те, що саме цей виробник безбарвної хни не надто сумлінний
При використанні безбарвної хни слід мати на увазі
 1. Безбарвна хна - це повністю натуральний і екологічно чистий продукт, тому вона ніколи не стає причиною абсолютно ніяких алергічних реакцій, в тому числі і свербіння.
 2. Безбарвна хна належної якості не повинна при застосуванні змінювати ні колір, ні відтінок волосся.
 3. Якщо волосся не пофарбовані, то натуральний відтінок волосся при застосуванні безбарвної хни залишається колишнім.
 4. Застосування якісної безбарвної хни не дає негативного ефекту при фарбуванні волосся хімічними барвниками , крім освітлення. Однак при фарбуванні волосся хімічними барвниками від використання безбарвної хни краще на пару тижнів відмовитися і до фарбування, і після нього (щоб уникнути нерівного прокрашивания або нестійкого результату). Особливо важливо витримувати паузу перед фарбуванням волосся.
 5. При освітленні волосся хімічними барвниками відразу ж після застосування безбарвної хни волосся може придбати жовтуватий відтінок.
 6. Якщо волосся дуже сухе, то застосовувати безбарвну хну необхідно з обережністю, оскільки вона здатна викликати надмірну сухість і шкіри голови і волосся.
 7. Занадто часте використання при догляді за волоссям безбарвної хни може спровокувати розпушення стрижнів волосся.

Увага! Якщо волосся нормальні або жирні, то застосовувати безбарвну хну у вигляді масок для волосся можна раз на два тижні. Якщо волосся сухе - раз на місяць.
Важливо! При сухому волоссі в безбарвну хну дуже добре додавати кілька крапель ефірних масел.
Догляд за волоссям за допомогою безбарвної хни
Безбарвна натуральна хна - чудове і відмінно зарекомендувало себе засіб по догляду і за здоровими, і за проблемними волоссям. Найчастіше використовується безбарвна хна у вигляді масок для волосся.
Базова маска для волосся з безбарвної хни
Знадобиться:
 • Порошок безбарвної хни;
 • Окріп.

Безбарвну хну розвести гарячою водою (окропом) до стану кашки (співвідношення води і хни може бути 1: 2 або 1: 3) і настояти протягом 15 хвилин. Нанести отриману сметанообразную однорідну масу на волосся. Тримати на волоссі від півгодини до двох годин (не більше). Потім змити під душем.
Увага! Будь-яку маску для волосся з безбарвної хни слід змивати дуже ретельно, щоб на волоссі не залишалися частинки хни: що залишилися на волоссі частинки хни здатні пересушувати волосся.
Маска для волосся з безбарвної хни і настою кропиви для відновлення і зміцнення волосся
Знадобиться:
 • Порошок безбарвної хни - 100 грамів;
 • Окріп - 300 мл;
 • Сухе рослинна сировина кропиви - 2 столові ложки.

Сухе рослинна сировина кропиви залити в емальованому або в скляному посуді окропом і настояти не менше години. Процідити і віджати рослинну сировину.Отриманим настоєм розвести хну до стану кашки (співвідношення настою і хни може бути 1: 2 або 1: 3) і настояти протягом 15 хвилин. Нанести отриману однорідну масу на волосся. Дуже добре таку маску укутати плівкою і зверху теплим рушником, особливо, якщо маска буде залишатися на волоссі всього півгодини. Тримати на волоссі від півгодини до години (не більше). Потім змити під душем.
Маска для волосся з безбарвної хни і зеленої глини проти випадіння волосся
Знадобиться:

 • Порошок безбарвної хни - 2 столові ложки;
 • Зелена глина - 2 столові ложки;
 • Оливкова олія - 1 столова ложка;
 • Касторовое масло - 2 столові ложки;
 • Гаряча вода або трав'яний відвар - 4 столові ложки.

Безбарвну хну і зелену глину розвести гарячою водою або трав'яним відваром і оливковою і касторовою маслами до стану кашки і настояти протягом 10 хвилин. Нанести отриману однорідну масу на волосся. Тримати на волоссі близько години. Потім ретельно змити під душем.
Маска для волосся з безбарвної хни і мигдалевої олії
Знадобиться:
 • Порошок безбарвної хни - 100 грамів;
 • Окріп - 200 мл;
 • Мигдальне масло - 2 столові ложки.

Безбарвну хну залити в емальованому або в скляному посуді гарячою водою і настояти протягом півгодини. Додати мигдальне масло і ретельно переміщати до повної однорідності. Нанести отриману однорідну масу на волосся. Тримати на волоссі близько години. Потім ретельно змити під душем з використанням шампуню.
Багатокомпонентна маска для волосся з безбарвної хни
Знадобиться:
 • Порошок безбарвної хни - 150 грамів;
 • Окріп - 200 мл;
 • Жовтки сирих курячих яєць - 2 шт.;
 • Репейное масло - 2 столові ложки;
 • Оливкова олія - 1 столова ложка;
 • Яблучний оцет - 2 столові ложки;
 • Мед - 2 чайні ложки.

Безбарвну хну залити в емальованому або в скляному посуді гарячою водою і настояти протягом півгодини. По черзі додати всі інші компоненти, кожен раз ретельно перемішуючи.
Нанести отриману однорідну масу на волосся. Бажано волосся закутати плівкою і теплим рушником. Тримати на волоссі від півтора до двох годин. Потім ретельно змити під душем з використанням шампуню.
Маска для волосся з безбарвної хни і кефіру
Знадобиться:
 • Порошок безбарвної хни - 2 столові ложки;
 • Кефір - 100 мл.

Кефір вилити в скляну або в емальований посуд і злегка підігріти, щоб був теплим. У підігрітий кефір висипати хну і перемішати до утворення однорідної маси. Настояти близько 20 хвилин. Перемішати ще раз і ретельно нанести на волосся. Маску тримати на волоссі до 40 хвилин. Потім ретельно змити з використанням шампуню.
Маска для волосся з безбарвної хни, лимонного соку і яєчних жовтків для зміцнення волосся і додання їм обсягу
Знадобиться:
 • Порошок безбарвної хни - 150 грамів;
 • Окріп - 200 мл;
 • Жовтки сирих курячих яєць - 2 шт.;
 • Лимонний сік - 2 столові ложки.

Безбарвну хну залити в емальованому або в скляному посуді гарячою водою і настояти протягом півгодини. По черзі додати всі інші компоненти, кожен раз ретельно перемішуючи. Нанести отриману однорідну масу на волосся. Бажано волосся закутати плівкою і теплим рушником. Тримати на волоссі до 40 хвилин. Потім ретельно змити під душем з використанням шампуню.
Маска для жирного волосся з безбарвної хни і пива
Знадобиться:
 • Порошок безбарвної хни - 100 грамів;
 • Тепле пиво - 150 мл;
 • Лимонний сік - 2 столові ложки;
 • Блакитна глина - 2 столові ложки;
 • Кетамін - 1 чайна ложка.

Безбарвну хну залити в емальованому або в скляному посуді теплим пивом (попередньо пиво слід трохи підігріти) і настояти протягом півгодини. По черзі додати всі інші компоненти, кожен раз ретельно перемішуючи.
Нанести отриману однорідну масу на вологе волосся. Волосся закутати плівкою і теплим рушником. Тримати на волоссі до 40 хвилин. Потім ретельно змити маску під душем з використанням шампуню.
Маска для сухого волосся з безбарвної хни і м'якоті авокадо для еластичності і міцності волосся
Знадобиться:
 • Порошок безбарвної хни - 2 столові ложки;
 • Кетамін - 1 столова ложка;
 • Гаряча вода (окріп) - 5 столових ложок;
 • М'якоть стиглого авокадо -? плода авокадо.

Безбарвну хну залити в емальованому або в скляному посуді гарячою водою і настоювати близько 10 хвилин. Додати касторове масло і м'якоть половинки стиглого авокадо. Все ретельно перемішати до утворення однорідної маси.
Нанести отриману однорідну масу на вологе волосся. Волосся закутати плівкою і теплим рушником. Тримати на волоссі до півтори години. Потім ретельно змити маску під душем з використанням шампуню.
Увага! Якщо маски з безбарвної хни використовуються для боротьби з випадання волосся або з посіченими кінчиками, то тримати маску на волоссі потрібно не менше півтори години, якщо ж мова йде тільки про м'якість і блиску волосся, то досить півгодини або сорока хвилин.
Ефективність масок для волосся з безбарвної хни можна підвищити ще більше, якщо збагатити таку маску для волосся ефірними маслами, наприклад, ефірною олією розмарину або іланг-ілангу.
Також для поєднання з масками для волосся з безбарвної хни відмінно підійдуть ефірні масла лаванди, апельсина, базиліка, ялини, кедра або сосни. Ефірні масла в маски для волосся вводяться в незначних кількостях - всього декілька крапель.
Секрети використання масок з безбарвної хни
 1. Секрет перший. Будь-яку маску з безбарвної хни слід використовувати відразу ж після приготування. Якщо маска несвіжа, то сподіватися на позитивний ефект не можна.
 2. Секрет другий. Маску з безбарвної хни слід наносити на вимите і добре розчесані, трохи вологе волосся. На несвіжі волосся маски наносити не слід.
 3. Секрет третій. Після того, як маска з безбарвної хни нанесена на волосся, голову необхідно вкрити поліетиленовою шапочкою для душу або обмотати голову харчовою плівкою. Дуже добре зверху замотати голову підігрітим махровим рушником.
 4. Секрет четвертий. Якщо це спеціально не обумовлено в рецепті маски, то застосовувати для змивання маски шампунь не слід, оскільки маски з безбарвної хни, нанесення на чисте волосся, відмінно змиваються просто проточною водою.
 5. Секрет п'ятий. Багато не обов'язково краще, тому не слід використовувати маски з безбарвної хни частіше, ніж це необхідно. Для сухого волосся достатньо однієї маски з безбарвної хни на місяць, для жирного волосся такі маски можна робити один раз на десять днів або один раз на два тижні.
 6. Секрет шостий (головний). Щоб отримати позитивний результат, не варто розраховувати на одну або на дві маски, зроблені "під настрій" - у всьому має бути система. Для того, щоб результат був дійсно позитивним і помітним, догляд за волоссям, в тому числі і маски, повинен бути регулярним.

Відгуки та висновки про прімнееніе масок для волосся з безбарвної хни
Екзотична Лавсонія, яку ми давно знаємо як хну, може не тільки створити на нашій голові ефект сонця або стиглого апельсина, але зовсім непомітно і не привертаючи до себе ніякої уваги яскравими фарбами зробити наше волосся не просто здоровими, а шикарними, приголомшливими, чудовими.
Здавалося б, що ж у цій безбарвної хни такого незвичайного? Але, видно, не дарма весь Схід був у захваті від цього чагарнику ще з часів пророка Мухаммеда. А ми-то знаємо, що Схід - справа тонка ..
А який у Вас досвід застосування масок з безбарвної хни для волосся?