Нормалізація сну у малюків здатна поліпшити їх успішність і поведінку в школі. Таке відкриття зробили вчені медичного коледжу ім. Альберта Ейнштейна в Нью-Йорку. Протягом 6 років фахівці вивчали особливості сну в нічний час більше 10 тисяч дітей.

Сон малюка впливає на його поведінку

У ході даного дослідження експерти виявили у дітей майже повний набір різних розладів сну, які характерні для дорослих. Цікаво, що при цьому порушення сну найбільш часто зустрічалися у діток 2-6 років. Наприклад, фахівці визначили, що таким порушенням сну, як хропіння, страждали не менше 1% малюків.


Ще у 4% дітей спостерігалося апное сну. Мова йде про захворювання, яке характеризується зупинками дихання під час сну. Воно небезпечно для дитини розвитком кисневого голодування мозку.

І все ж, найголовнішим відкриттям, яке зробили вчені в ході цього експерименту, став такий ось цікавий факт. Експерти виявили, що наявність проблем з нічним сном у дітей безпосередньо пов'язане з проблемами в поведінці дітей в майбутньому. Зокрема, у таких дітей під час навчання в школі досить часто спостерігалися проблеми в спілкуванні з ровесниками, гіперактивність, неуважність і т.д.