являє собою захворювання, що вражає печінку. Незважаючи на те, що ці гепатити не впливають на процес розвитку плоду, є ризик інфікувати дитину. Чим же загрожує вірусний гепатит для вагітної, і які заходи можна вжити, щоб від нього захиститися? Вірусний гепатит при вагітності
Як передається гепатит В

Такий, вірусний, тип гепатиту може вільно проникати крізь плаценту, тому дуже важливо проходити обстеження під час планування вагітності. Статистика говорить, що ризик заразити дитину вірусним гепатитом при захворюванні матері в 1-му або 2-му триместрах, дуже невеликий. Зате при захворюванні вагітної в 3-му триместрі, з імовірністю до 50-ти відсотків, інфікування дитини відбудеться. Однак найчастіше інфікування відбувається під час пологів. Вірус гепатиту В потрапляє в організм через кров. Зараження може відбутися під час операцій, уколів, переливань крові, пересадки органів від інфікованих донорів; також під час нанесення татуювань, пірсингу і процедур манікюру і педикюру.


У групі ризику зараження гепатитом знаходяться люди, які ведуть безладне статеве життя, а також люди, які зловживають наркотиками, які водяться внутрішньовенно.

ЧИТАЙ ТАКОЖ: Коли не можна годувати дитину грудьми?

Лікування та профілактика гепатиту В

При діагностиці гепатиту, хворому призначають препарати, що розсмоктують пошкоджені клітини, а також курс для активації відновних процесів в організмі. Після перенесеного гепатиту, хворим заборонено вживання алкоголю, жирів і речовин, що підсилюють виділення травного соку. Виявлення маркерів гепатиту ВК профілактичним заходам запобігання гепатиту В відноситься правильний спосіб життя, уважне і обережне ставлення контактам з людьми і вакцинація.