Головне в харчуванні будь-якої дитини - це різноманітність продуктів в раціоні і їх якість. Але не завжди обмеження в харчуванні маляти викликані тільки якістю продуктів. Буває, що виявляється так звана харчова нестерпність у дітей. Що робити, якщо така проблема стосується твого малюка і чи можливо змінити ситуацію?
Це як алергія?

Харчова непереносимість у дітей

Якщо причина алергії - це, найчастіше, збої в роботі імунної системи, причина харчової непереносимості дещо складніше. Найчастіше дітки, як і дорослі, не можуть виносити навіть запах якогось продукту через порушення в роботі шлункового тракту та інших систем органів в організмі. При цьому імунітет дитини функціонує нормально. Харчову непереносимість можуть пов'язувати і з особливостями генетичних "налаштувань" організму малюка. А саме з ферментами, які виділяються на перетравлення конкретної їжі, яка звична для людини і її предків.


Тобто цілком можливо, що в іншій країні, де дитина спробувала незвичну для нього їжу, є ймовірність зіткнутися з харчовою алергією. супроводжується різними медичними симптомами, але на відміну від алергії відіграє особливу роль кількість споживаних продуктів.

Коли це почалося?

Лікарі діагностують ще в дитинстві

Найчастіше лікарі діагностують харчову непереносимість дітей ще в дитинстві. Наприклад, у крихти може бути непереносимість лактози, сахарози або ж моносахаридів. Але якщо успішно лікувати причини виникнення харчової непереносимості, незабаром і сама непереносимість сходить нанівець. У старшому віці харчова нестерпність проявляється в тому, що малюк може вкрай негативно реагувати на різні продукти харчування, як правило, це продукти одного походження. Наприклад, молоко і молочні продукти, риба і морепродукти і т.д.