<


p> У матерів з йододефіцитом народжуються діти з більш низьким IQ і гіршими здібностями до читання. Недостатність йоду в організмі вагітної жінки (від легкого до помірного) може мати негативні довгострокові наслідки для розвитку мозку дітей - заявили британські дослідники.

Чим небезпечний дефіцит йоду під час вагітності для дитини

Чим небезпечний дефіцит йоду під час вагітності для дитини

Виявляється, низький рівень цього мікроелемента в харчуванні майбутньої матері піддає її дитину ризику більш поганих розмовних навичок та навичок читання під час молодшого шкільного віку (у порівнянні з іншими дітьми). Дослідники рекомендують вагітним жінкам підвищити рівень йоду, уживаного в їжу, збагативши свій раціон достатньою кількістю молочних продуктів і морепродуктів.

Дане відкриття, опубліковане 22 травня 2013 у виданні "The Lancet", було зроблено на основі аналізу даних близько 1000 матерів і їхніх дітей, які перебували під наглядом, поки дитина не досягав віку 9 років.

"Наші результати ясно показали важливість адекватного рівня йоду в організмі жінки на ранніх термінах вагітності, і підкреслили ризик, який може представляти дефіцит йоду для розвивається немовляти," - розповіла провідний автор дослідження Маргарет Рейман з Університету Суррея в Гілфорді , Англія.

Навіщо потрібен йод?

Автори дослідження пояснили, що йод має вирішальне значення в процесі виробництва гормонів щитовидної залози, які, як відомо, впливають на розвиток мозку плоду.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, оптимальний рівень йоду визначається наявністю співвідношення йоду і креатиніну на рівні 150 і більше мкг на грам (мкг/г), а якщо рівень цього співвідношення падає нижче 150 мкг/г - це вже вважається йододефіцитом.