Жінка хоче бути красивою в будь-якому стані. І під час вагітності, звичайно ж, теж. Але наскільки це безпечно для мами і малюка? Чи можна вагітній перебувати на сонці? Поговоримо про це далі.
Як шкіра загоряє?

Чи можна вагітній перебувати на сонці

Засмага - реакція захисту організму на шкідливий вплив ультрафіолету. Ця реакція проявляється тим, що спеціальні клітини-меланоцити виробляють меланін. Так пігменти знешкоджують вільні радикали, які утворюються в шкірі під впливом ультрафіолету. Ці вільні радикали можуть бути небезпечні тим, що вони мають мутагенну та канцерогенну дію, що може призвести до утворення ракових пухлин. Власне, меланін і забарвлює шкіру в червоний золотистий або шоколадний колір. Все залежить від кількості цього пігменту у того чи іншої людини. Але, буває, що під час захисту від пошкодження, організм запізнюється з виробленням пігментів.


Шкіра отримує "струс", вона червоніє. Так з'являються пігментні плями, волокна шкіри пошкоджуються. Після - червоні ділянки проходять через процес зроговіння. Еластичність шкіри знижується, відбувається її пересушування і старіння.

Сонце, засмага і вагітність

Сонце, засмага і вагітність

Під час виношування малюка в організмі майбутньої мами відбуваються різні гормональні зміни. Наприклад, починається активізація специфічного гормону, який впливає на пігментацію, освіта меланіну. Так з'являються хлоазми ,. Під дією сонця цих плям стає більше. Може посилиться вироблення гормонів щитовидної залози, наднирників, чоловічих гормонів в організмі жінки. Можлива загроза переривання вагітності. Вплив опромінення може погано позначитися і на імунній системі.