Твоя дитина панічно боїться лікарів? У нього починається істерика при вигляді когось у білому халаті? Можливо, у нього "дитячий госпіталізм". Явище це досить поширене. Спробуємо розібратися в причинах його появи.
Білий халат ..

Дитина частий гість у лікарні

Як правило, якщо дитина в ранньому віці проводить якийсь час у лікарні без матері, у нього з'являється безпричинний страх чужих людей і нічні кошмари. Під час хвороби, дитині необхідний контакт з близькими. Адже, материнську любов навіть найдобріша медсестра не замінить. Як результат - від браку емоційних контактів дитина отримує психотравму. Компенсувати брак уваги малюк може почати по-різному. Наприклад, почати повторювати одне і те ж рух, який його заспокоює (розгойдування).


Симптоми "госпитализма" з часом, звичайно, проходять, але період відновлення може розтягнутися на кілька місяців або навіть років.

Будь поряд з малюком

Якщо у тебе є хоч якась можливість полежати в лікарні разом з дитиною, не відходить її. Не намагайся тішити себе думкою, що твоїх денних відвідувань цілком достатньо. Якщо ви перебуваєте з малюком у лікарні разом - обділяти увагою крихту при сторонніх не слід. Навпаки, ти повинна частіше брати дитину на руки, притискати до себе, похитувати і пестити. Дитячі психологи роблять акцент: емоційні травми в перші місяці і роки життя дитини залишають глибокий слід у дитячій душі.