Банани надзвичайно корисні для людини, так як вони дуже смачні і не є алергенними. Саме тому мами прагнуть нагодувати свою дитину бананом. Важливо знати, в який час давати банан дитині вже можна.

Користь банана

Банан корисний для людей будь-якого віку. Це один з небагатьох фруктів, який є практично ідеальним для харчування, так як він здатний забезпечити організм людини корисними речовинами, тому давати його дітям дуже важливо, як тільки їм буде можна його їсти.

У плодах банана містяться магній, калій, натрій, фтор і залізо. Ці корисні речовини благотворно впливають на формування м'язової і кісткової тканини, покращують склад крові, корисні для роботи мозку.

Плоди цього фрукта на 20% складаються з крохмалю, який дуже легко і швидко засвоюється організмом людини. Навіть організм маленьких дітей прекрасно з ним справляється. При розщепленні крохмалю утворюється глюкоза - речовина, дуже необхідне для дітей.

У плодах банана також містяться вітаміни з групи В, які необхідні для нервової системи організму, а також нормалізації стану волосся і шкіри, сну. Крім того, в них дуже багато вітаміну С, каротину, вітамінів РР, Е, К, холіну та інших мінеральних речовин і вітамінів, так необхідних людині.

міститься в плодах клітковина здатна ефективно забезпечити організм енергією, що дуже важливо для дітей. Крім того, вона прекрасно впливає на роботу кишечника, нормалізує її і роблячи краще.

Одним з найбільш приємних властивостей цього жовтого плода є здатність покращувати настрій і підвищувати увагу.


Дітям, які швидко втомлюються, рекомендується частіше їсти банани. Всього 2 банана на день здатні прекрасно поліпшити і привести в норму життєвий тонус.

У якому віці банан можна давати дітям

Згідно рекомендації педіатрів, банан малюкам можна давати вже в 8-9 місяців. Украй не рекомендується в першому прикорму вводити малюкові банан. Спробувавши смачне солодке блюдо, малюк з великою ймовірністю відмовиться від менш смачних, але корисних страв - каш, овочевих пюре.

Хоча банан надзвичайно корисний для дітей, не варто поспішати з введенням його в прикорм. Зокрема, не варто годувати малюка бананом раніше 6 місяців, так як в цьому віці травна система малюка ще недостатньо сформована і не може впоратися з подібною їжею. Крім того, в занадто ранньому віці дитині банан може просто нашкодити.

Маленьким дітям банан найкраще давати у вигляді пюре. Розімніть його виделкою або купіть готове пюре в магазині. Також ви можете просто наскребать порцію банана ложкою безпосередньо з плоду і відразу давати малюкові.

Алергічні реакції

Банани є найменш алергенним фруктом, вони дуже рідко викликають алергію. Втім, зустрічаються випадки виникнення алергії на банан у дітей. Це пояснюється вмістом в плодах особливої речовини - серотоніну, який і може стати причиною алергії.

Якщо ви пригостили малюка бананом і помітили, що на його тілі почали з'являтися червоні прищики або плями, припиніть годувати малюка цим фруктом і обов'язково зверніться за консультацією до педіатра. Він скаже вам, чи можна давати малюкові фрукт.