Грамотний догляд за домашнім фікусом передбачає створення умов, максимально наближених до природи тропіків.
Існуюче різноманіття дозволяє виростити деревце або ліану з глянцевими або ворсистими, однотонними або строкатим листям (найбільшого поширення набув фікус Бенджаміна). Орієнтуватися треба на індивідуальні особливості та загальні правила утримання фікусів. Більшість видів віддає перевагу розсіяне світло, потребує захисту від прямих сонячних променів та організації додаткового підсвічування взимку. Недолік освітлення може призвести до скидання листя у ряболисті фікусів (рослини з темно-зеленим листям реагують менш болісно). Найбільш підходящим місцем розміщення є вікно, що виходить на західну чи східну сторону.
Догляд за домашнім фікусом обов'язково повинен включати підтримання температурного режиму, порушення якого веде до втрати декоративних якостей. Комфортна літня температура не повинна бути занадто високою (25-30? С). Взимку потрібно стежити, щоб стовпчик термометра знаходився в межах 10-15? С (щоб уникнути як замерзання, так і активного зростання, який послабить рослина в період спокою).
Полив фікуса проводиться теплою водою, яка підливається до витікання із дренажного отвору (через півгодини воду з піддону необхідно злити). У період активного росту (весна-літо) поливати фікуси слід досить рясно, але земляний кому повинен просихати. У холодні місяці полив повинен бути акуратним, щоб не допустити закисання землі, яке веде до хвороб і загибелі.
Фікуси в домашніх умовах потребують підвищеної вологості повітря, тому необхідно робити обприскування листя пом'якшеною водою (особливо при вмісті в сухих приміщеннях).


Випаровування вологи з поверхні дорослих рослин можна зменшити застосуванням воскових полиролей, які не повинні потрапляти на зворотну сторону листа або деревний стовбур.
До водних процедур, з яких складається догляд зафікусом не дуже великого розміру, відноситься також теплий душ (раз в два тижні). Поверхню землі прикривається поліетиленовою плівкою, фікус переміщують у ванну кімнату і залишають до повного просихання листя (щоб рослина не застудилося в результаті різких перепадів температури).
Підживлення фікусів починаються навесні, вносяться раз на два тижні, з чергуванням органічних і мінеральних добрив (у тому числі позакореневих). Взимку підгодовувати не потрібно, стимулювання зростання в період спокою призводить до витягування пагонів. Перші два місяці після посадки земля взагалі не потребує збагачення додатковими речовинами.
Розмноження фікусів проводиться верхівковими або стебловими відведеннями, земляна суміш для посадки яких складається з рівних частин листової землі, торфу і піску. Рослини постарше вимагають більш щільної землі, тому надалі в неї додається торф і перегній. Пересадки молодих екземплярів виробляються в весняно-літній період раз на два-три роки, дорослих - ще рідше.
Причиною хвороб фікусів, крім неправильного догляду, є ураження шкідниками. Профілактикою є регулярний огляд і пропарювання землі для пересадки або підсипання, засобами боротьби - пестициди або системні препарати, отруйні для комах, але не самої рослини. Дотримання цих нескладних правил забезпечить довге здорове життя фікусу.
"