Багато молоді жінки і дівчата страждають від появи розтяжок після вагітності та годування груддю, а також після різкої втрати ваги.

Розтяжки зазвичай з'являються на грудях, стегнах і животі і можуть бути від фіолетового до білого кольору. Розтяжки - це внутрішні розриви шкіри в тонких і нееластичних місцях, які надалі замінюються сполучною, більш грубою тканиною.

На жаль, повністю позбутися від розтяжок за допомогою кремів і гелів не вдасться. Набагато простіше запобігти їх появі - під час вагітності або різкого схуднення наносити профілактичні крема, які зміцнюють шкіру, а також приймати контрастний душ і робити масаж проблемних зон - сідниць, стегон і грудей. Ефективним засобом попередження розтяжок є компреси з ефірними маслами троянди і втирання в шкіру оливкового масла, кремів, у складі яких є токоферол (вітамін Е) і ретинол (вітамін А). Навіть легкий, 5-ти хвилинний масаж з маслом мигдалю або рожевого дерева може істотно зменшити загрозу появи розтяжок.

Розтяжки, які з'явилися зовсім недавно, можна зробити менш помітними за допомогою спеціальних кремів і гелів, на основі колагену і еластину, що зміцнюють шкіру.


Також свіжі розтяжки змащують сумішшю масляних вітамінів Е і А і оливкового масла. Для профілактики і лікування недавніх розтяжок застосовують суміш мигдалевого масла, багатого вітаміном Е і масла паростків пшениці 1: 1. Суміш наносять на проблемні ділянки один-два рази на день. Під час прийняття душу щоб скоротити наявні розтяжки, протріть тіло скрабом з ст. ложки солі, ст. ложки цукру на основі будь-якого рослинного масла.

Для лікування розтяжок можна також приготувати крем на основі цілющого муміє. Для приготування крему одну краплю муміє розчиняють у чайній ложці кип'яченої води і змішують з двома столовими ложками нейтрального крему, наприклад, дитячого. Втирають такий крем в уражені ділянки один раз в день. Зберігають крем в холодильнику. Для лікування давніх розтяжок доведеться звернутися в центр естетичної медицини, де Вам запропонують такі процедури, як лазерне шліфування, мезотерапія і ультразвукова корекція для усунення нерівностей шкіри та ущільнень.