Як відомо, на вагу новонародженого впливає багато факторів. Це можуть бути і успадковані дитиною батьківські гени, і схильність породіллі до стресів, і ступінь фізичного навантаження, і навіть екологічний стан навколишнього середовища.

Не так давно голландські вчені виявили ще одну причину, що впливає на підсумкову масу тіла новонародженого малюка, що фіксується в момент його появи на світ. І ім'я їй - вік породіллі.

Зокрема, фахівці встановили таку закономірність: чим старше жінка, тим більше ймовірність народження нею дитини, що відрізняється більш великим вагою, і навпаки, чим молодші породілля, тим вище ризик народження малюка з недостатнім для норми вагою.

Таким чином, вік матері на момент пологів впливає на вагу її малюка. У свою чергу, в подальшому це відбивається і на стані його здоров'я, і на розвитку. Так, якщо дитина в матці зростає повільніше, ніж належить, це збільшує ризики ускладнень при пологах, а також ймовірність розвитку діабету і хвороб серцево-судинної системи по досягненню їм дорослого віку. У тих дітей, вага яких при народженні перевищував визнану медициною норму, підвищений ризик повноти і ожиріння.

Дослідницькі дані показали, що жінки, які проживають в розвинених країнах, воліють не поспішати з твором потомства і залишають таку справу, як народження дитини, на більш пізній термін.


Приміром, лише за без малого двадцять років спостережень - з 1990 по 2008 рік - кількість американок, які народжують після 35 років, зросла з 9% до 14%. Разом з тим, ризик народження крупної дитини серед жінок, вік яких перевищив 40-річний рубіж, у порівнянні з їх 20-річними "опонентками" -роженіцамі, підвищується на 10%.

Зв'язок між недостатньою вагою новонародженого малюка і юним віком його матері вчені схильні пояснювати тим не зовсім правильним способом життя, який характерний для більшості молодих дівчат. Як правило, вони зловживають спиртними напоями, частіше курять і погано харчуються.

Відносно залежності ваги новонародженого від пізньої вагітності, фахівці не змогли дати точне і розумне пояснення. Цілком можливо, що в народженні більш великих дітей деяку провину несуть певні вікові зміни, що відбуваються з часом в організмі жінок.

Спираючись на отримані відомості, вчені рекомендують жінкам уважніше ставиться до своєї основної природного функції і не сильно затягувати з народженням дитини.