Лікарі не дають однозначної відповіді на питання, до якого віку варто сповивати дитини. Існують також діаметрально протилежні думки щодо необхідності сповивання взагалі. У більшості випадків мами самостійно вирішують, чи варто сповивати своєї дитини, і до якого віку це робити. Також вони вирішують, коли саме давати своєму малюкові повну свободу руху: відразу після народження або в більш пізньому віці.

Необхідність сповивання

Найчастіше лікарі стверджують, що для дитини сповивання є необхідним. Новонародженим досить складно адаптуватися до навколишнього світу. Існує думка, що сповивання в післяпологовий період здатне забезпечити для малюка затишок, комфорт і тепло, якого йому так не вистачає. Зазвичай період адаптації дитини становить від одного тижня до півроку.

Батьки можуть самостійно визначити, чи потрібно їх малюкові сповивання. Прослідкуйте, як малюк засинає без пелюшки і в ній. Якщо без пелюшки малюк спить неспокійно, крутить ручками та ніжками, крекче і будить себе цими рухами, його точно потрібно сповивати.

Більша частина лікарів згодна в тому, що до місяця життя дитині необхідно сповивання. Після цього періоду вже можна пробувати сповивати малюка без ручок.


Залишайте їх вільними, щоб він поступово привчався до свободи.

Під час неспання дитини сповивати не варто, краще надягайте на нього сорочечки та повзунки. Якщо ви переживаєте, що малюк може подряпати себе рученятами, надягайте на нього спеціальні кофтинки з закривають кулачки рукавами. Також ви можете придбати рукавиці-царапки.

Не варто затягувати період сповивання малюка, так як це може позначитися на його активності. Постійно перебуваючи в пелюшці, малюк може не навчитися робити свої перші дії тоді ж, коли й інші малюки. У дітей, яких довго сповивали, запізнюється час, коли вони починають самостійно сидіти і повзати.

Особливо активні дітки вже в чотири місяці самі розплутуються з досить тугий пелюшки. Менш активні малюки навпаки - спокійно сплять, занурившись в нерухомість і приємне тепло.

Термін закінчення сповивання малюка потрібно визначати, спостерігаючи за його поведінкою. Врахуйте, що вже з третього місяця життя дитині потрібно давати більше свободи дій, тому краще забезпечувати для нього вільне сповивання. При вільному пеленании не забувайте про те, що ваш малюк може бути досить активним. Слідкуйте за ним, щоб він випадково не впав, наприклад, з високою ліжка.