З гематогенному багато з нас познайомилися ще в дитинстві. Це смачні ласощі дуже корисно, тому батьки із задоволенням купують його для дітей.

Цей лікарський продукт абсолютно не новий - вперше в Росії він з'явився після 1917 року. Ця солодкість в той період з'явилася у вигляді плиток, які нам так знайомі. Але ще задовго до цього в аптеках гематоген продавався дещо в іншому вигляді - як мікстура, основою якої була бичача кров. Уже тоді лікарі знали про безперечну користь цього компонента для людини.

Гематоген з'явився завдяки ученим, які з'ясували в кінці 19 століття важливість заліза для організму людини, зокрема - для крові. " Гематоген "в перекладі з грецької означає" що породжує кров ". У період Другої світової війни гематоген повсюдно використовувався у військових госпіталях з метою лікування поранених і поліпшення складу їх крові. Крім того, він в обов'язковому порядку входив в щоденний раціон військ.

Склад гематогену

Основою гематогену є суха оброблена дефібринованої кров різного великої рогатої худоби. В цей препарат також можуть додавати різні інші компоненти: мед, аскорбінову кислоту, цукор, кокосову стружку, горіхи, згущене молоко і багато інших компоненти, що дозволяють поліпшити смак продукту.

Даний продукт корисний в першу чергу тим, що в ньому міститься багато заліза. Саме залізо є важливим компонентом для формування еритроцитів у крові - червоних кров'яних тілець. Залізо в Гематоген міститься як гемоглобін - легко засвоюється організмом железосодержащий білок.

Крім того, це солодкі ласощі насичене вітаміном А, який особливо важливий для зростаючого організму. Велика кількість амінокислот, також важливих для організму людини, робить цей продукт обов'язковим для вживання.

Користь гематогену

Користь і ефект цих ласощів в першу чергу полягають в профілактичному і загальнозміцнюючому впливі на людський організм.


Ця корисна біодобавка часто використовується для профілактики і лікування різних захворювань як допоміжний засіб. Доведено, що у людини, що регулярно вживає гематоген, рівень гемоглобіну в крові вищий, а процес кровотворення нормалізується. Так як в Гематоген міститься безліч необхідних людині амінокислот, він здатний нормалізувати роботу всіх систем організму.

Вітамін А сприяє поліпшенню стану зору, волосся, шкіри, нігтів.

Гематоген широко використовується при лікуванні анемії. Дана хвороба виникає при нестачі заліза в організмі. Гематоген також рекомендують вживати людям, які перенесли важкі операції. Для дітей гематоген дуже важливий, тому рекомендується періодично давати його малюкам.

Завдяки цій солодощі можна заповнити недолік білка, вітамінів і мікроелементів в харчуванні.

За будь-яких хворобах, які протікають на тлі кровотечі (наприклад, виразках) вкрай рекомендується вживати гематоген.

Шкода гематогену

Хочуть цей продукт, безперечно, є дуже поживним, існують певні протипоказання до його застосування.

Як вже говорилося, до складу ласощів входять різні смакові добавки. Певні з них можуть бути алергенами, тому важливо здобувати тільки ті продукти, в яких немає добавок, що викликають у вас алергію.

У цьому Гематоген міститься досить багато вуглеводів, які легко засвоюються. Саме тому його не варто їсти людям, що страждають діабетом або ожирінням.

Також не варто перевищувати норму вживання гематогену, зазначену на упаковці. При її перевищенні можлива поява діареї або нудоти.