Як правило, найулюбленішим часом доби більшості людей є той період, який їм вдається відводити для сну. Природно, найбільш підходящим часом для занурення в сонне царство є ніч.

І тому наскільки велика частина людства любить ніч, настільки вони ж негативно сприймають ранок. Виною тому той факт, що ранкове пробудження навряд чи можна назвати довгоочікуваним і радісною подією. Навпаки - часто це досить-таки болісний процес, причому не тільки для "хронічних сонь". Навіть ті, хто не вважає бажання "поспати довше" одним з основних у своєму житті, визнають, що ранковий підйом найчастіше перетворюється для них на справжні тортури.

Звичайно ж, за час існування людства багато вчених і медики , а також звичайні люди, інші цікавляться проблемою ранкового підйому, знайшли безліч різних способів того, як поліпшити процес виходу зі сну і тим самим забарвити ранковий час доби в більш яскраві і радісні тони. Застосовуючи їх на практиці, кожна людина здатна надати істотну допомогу своєму організму і привести його в стан так званої "бойової готовності" в найкоротші терміни.

Кілька свіжих рішень, які допоможуть не тільки швидше прокинутися, але й отримати заряд позитивних емоцій на цілий день, запропонували співробітники Університету Глазго (Шотландія). Ретельне вивчення даного питання дозволило сформувати наступні висновки:

  1. Кольоротерапія - відмінний засіб для ефективного пробудження.


    Як показали проведені дослідження: ранкове милування предметами яскравих і соковитих кольорів допоможе зарядити організм необхідною енергією, а також істотно поліпшить настрій. Для цього знадобиться кілька хвилин вільного часу і відповідне колірне оточення - постільна білизна, штори, картини і тому подібні аксесуари, а також букети живих квітів.

  2. Кілька зайвих хвилин сну - слід розрахувати точний час, необхідний для ранкових зборів, а потім завести будильник на цей конкретний часовий відрізок, додавши до нього не більше 10 хвилин. Це дозволить бути більш зібраним, бо не доведеться продовжувати час лежання в ліжку, так як ризик спізнитися в даному випадку значно зростає. До того ж, як стверджують вчені, періодичне переривання сну лише сприяє погіршенню пробудження.
  3. Планування прийдешнього дня - після пробудження корисно посидіти пару хвилин в ліжку і подумати про майбутні справи. Вважається, що отриманий таким чином позитивний настрій допоможе швидше позбутися сонного стану.
  4. Стакан прохолодної води - зарядить організм бадьорістю, а також активізує роботу травної системи.
  5. Свіже повітря - відчинивши з ранку вікна спальні назустріч свіжому повітрю дозволить людині остаточно прокинутися, бо саме свіжий атмосферне ковток підбадьорить організм і приведе мозок в ясне стан.