Як правило, під час вагітності улюблене заняття більшості жінок, що стосується регулювання стану власної ваги, відсувається далеко на задній план. У даний період жінка дозволяє собі багато чого з того, що раніше знаходилося під суворою забороною.

Мотивація, звичайно ж, досить сильна - адже для нормального розвитку виношує дитину необхідно отримувати безліч вітамінів, мікроелементів та інших корисних речовин. А хто, як не майбутня мама, може постачити цей несформований організм всіма цими корисними речами?

Саме тому всі ці гастрономічні надмірності, якими захоплюється жіноча половина людства в період виношування малюка, з одного боку виправдані. Правда, захоплюватися настільки, що зайві кілограми будуть просто зашкалювати за рамки норми, все ж не варто.

Як стверджують вчені, ті мами, які під час вагітності набирають надто вже багато зайвих кілограмів, можуть заподіяти шкоду своєму чаду . Вся справа в тому, що в майбутньому їх діти можуть стати заручниками надмірної ваги, а також бути більш податливими до виникнення і розвитку у них ряду серцево-судинних захворювань.

Як відомо, рекомендації медиків щодо набору кілограмів у період виношування дитини такі: для жінок з нормальною вагою допускається його перевищення на 11-16 кілограм, для повних жінок - 7-11 кілограм, худорлявим особам можна набрати 13-18 кілограм.

І ось що з'ясували в ході свого дослідження британські фахівці: дев'ятирічні діти тих мам, що під час вагітності набирали зайву вагу, що перевищує рекомендовані рамки, були більше у вазі і обсягах талії, ніж ті діти аналогічного віку, мами яких дотримувалися нормального набору кілограмів.


Крім того, у таких дітей частіше спостерігалося підвищений вміст маркерів запалення в крові, підвищений кров'яний тиск, а також зниження рівня "хорошого" холестерину. Більшою мірою такі особливості організму стосувалися тих дітей, чиї матері набирали по півкілограма ваги в тиждень після першого семестру вагітності.

Незважаючи на отримані дані, вивчення даного питання ще не вважається закінченим, а результат не є задовільним. Як зазначає професор епідеміології Деббі Лоулор (Debbie Lawlor), яка курирує всі аспекти даного дослідження, вчені мають ще велике коло робіт з визначення ідеального набору ваги під час вагітності. При цьому вона закликає вагітних жінок дотримуватися так званої "золотої середини" в харчуванні: не переборщувати з живильним раціоном, щоб зайва вага не зашкалював за нормальні рамки, але й не "закривати рот на замок", бо недобір ваги - також не найкращий варіант, який може призвести до народження малюка з ослабленим організмом.