В умовах несприятливої екологічної обстановки, нині склалася в сучасному суспільстві, вітаміни і мінерали стали тією невід'ємною рятівної часткою, яка допомагає людині зберегти здоров'я , підтримати молодість і красу, а також протистояти різним стресовим обставинам.

Що ми знаємо про фолієвої кислоти? Те, що цей вітамін групи В є найважливішим елементом живлення, споживання якого необхідно для нормального розвитку і функціонування кровоносної та імунної систем людини. Він широко використовується в гінекології - при плануванні дітонародження, під час вагітності, в період грудного вигодовування.

Крім того, вітамін B9, яким є фолієва кислота, допомагає людям, що страждають від авітамінозу, анемії, деяких захворювання шлунково кишкового тракту.

Не так давно голландські вчені відкрили ще одну корисну властивість фолієвої кислоти. Виявляється, що її підвищене споживання, правда все ж в допустимих межах норми, сприяє збереженню розумових здібностей людини в старечому віці.

Науковий експеримент, метою якого було підтвердження корисності даного вітаміну для людського мозку, тривав протягом трьох років . Сприяння вченим надавали 818 різностатевих учасників-добровольців, які перебували у віковій групі від 50 до 70 років. Одна частина випробовуваних регулярно приймала капсули з фолієвою кислотою, іншим учасникам діставалися капсули-обманки, усередині яких було звичайне поживна речовина.

Як відомо, у міру старіння людський мозок втрачає здатності до запам'ятовування інформації, її розумові функції поступово йдуть на спад.

У певний період всім учасникам було запропоновано пройти тестування, спрямоване на вивчення стану пам'яті та кмітливості.


Результати показали наступне: люди, що брали фолієву кислоту, більшою мірою змогли зберегти свої розумові здібності, ніж ті учасники, раціон яких був позбавлений даного вітаміну. Крім того, в організмі випробовуваних, що вживали фолієву кислоту, було відзначено зниження рівня гомоцистеїну - речовини, що збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань і старечого недоумства.

Проте, фахівці відзначили ще одну важливу особливість: підвищений рівень фолієвої кислоти , що міститься в організмі людей похилого віку, ускладнює діагностувати наявність у ньому ж вітаміну В12 - не менше важливого для внутрішньої системи елементу. Фолієва кислота як би "маскує" його недостатність. Дефіцит ж вітаміну В12 може спровокувати розвиток захворювань нервової системи. Саме тому лікарським фахівцям необхідно обов'язково враховувати дану особливість фолієвої кислоти перш ніж рекомендувати і призначати її пацієнтам в якості засобу для профілактики старечого недоумства.