Кон'юнктивіт - це запальне захворювання очей. Виникає внаслідок попадання на слизову оболонку вірусів або мікробів. Іноді недуга називають хворобою "кролячих очей", так як йому супроводжують почервоніння повік.

Причини зараження

Хвороба можуть спровокувати бактерії або віруси, які є причиною ангіни, застуди або кору. Кон'юнктивітом часто страждають діти, так як їм властиво недотримання правил гігієни. Належне лікування забезпечує швидке одужання. Дорослі хворіють на кон'юнктивіт набагато довше і у важкій формі.

Види кон'юнктивіту

Виділяють бактеріальну, вірусну, алергічну різновиду хвороби. У першому випадку заражаються обидва ока, відзначається рясне виділення слизу. При другому варіанті уражається переважно одне око, підвищується сльозливість. Ці форми дуже заразні, ними легше всього інфікуватися при безпосередньому контакті з хворим.

Досить часто кон'юнктивіт проявляється в якості алергічної реакції. Подразником можуть бути пил, квітковий пилок і багато інших чинників.

Дуже складний кон'юнктивіт - хронічний. Він проявляється у дорослих і може бути викликаний різними дратівливими факторами - дим, пил, хімічні речовини. Ця форма хвороби супроводжується палінням і свербінням, а також стомлюваністю очей і світлобоязню. Лікувати недугу в цьому випадку доводиться довго.

Лікування кон'юнктивіту

Лікування майже всіх хвороб очей може бути ефективним за умови, що воно здійснюється комплексно. Вилікувати очі можна тоді, коли будуть прибрані всі збудники інфекції, а також наслідки хвороби. Недуга лікують антибактеріальними, противірусними, антигрибковими , іноді антіпаразітіческіе лікарськими засобами. Доцільно провести корекцію наявних дефектів зору.

При перших підозрах на хворобу слід звернутися до окуліста. В першу чергу, він повинен визначити, що стало передумовою запалення і на основі цього підібрати метод лікування.

Вірусний кон'юнктивіт передбачає виведення з організму вірусу і поліпшення роботи імунної системи. Як правило, призначають очні краплі або спеціальні мазі. Крім цього, рекомендується прийом вітамінів.

При алергічному кон'юнктивіті важливо знайти те, що викликало реакцію і припинити контакт з цією речовиною. Антигістамінні препарати допоможуть зняти ускладнення.


Набряклість допоможуть зняти прохолодні примочки з чайної заварки.

При лікуванні бактеріального кон'юнктивіту використовують ліки. Найчастіше вживають левоміцетин у вигляді крапель або мазь тетрациклін.

Профілактика кон'юнктивіту

Дуже важливі профілактичні процедури, які істотно знижують ризик захворювання кон'юнктивітом. Насамперед, це використання власного рушники, часте миття рук, особливо якщо ви збираєтеся доторкатися до очей, відсутність взаємодії з хлорованою водою. Хлор не просто небезпечний для хворих очей, він значно погіршує їх стан.

Кон'юнктивіт - народне лікування

Кон'юнктивіт можна лікувати за допомогою рецептів народної медицини.

Жменя квіток ромашки заваріть гарячою водою, настояти і процідити. Додайте 1-2 краплі ромашкового масла, накладіть компрес під хворе око і залиште на ніч.

При кон'юнктивіті ефективні примочки з ромашки. Квіти потрібно запарити в кип'яченій воді і прикладати до очей на ніч. Процедуру слід провести хоча б чотири рази на кожне око, вкриваючи рушником.

Хвороба допоможе зупинити компрес, виготовлений на основі міцного навару листя будри. При запаленнях очей використовуйте компреси з настою листя подорожника . Вони знімають запалення і очищають очі від гнійних виділень.

Вилікувати кон'юнктивіт допоможуть примочки з сирих яєчних білків. 2 білки змішайте з половиною склянки холодної кип'яченої води, залиште настоюватися в темному місці протягом півгодини. Отриманою масою змащуйте хворі місця незадовго до сну.

Кон'юнктивіт часто лікують прополісом. Його потрібно подрібнити в порошок, приготувати двадцятивідсоткове водний розчин і гарненько профільтрувати через ватку. Вранці закапайте очі теплим розчином. Робити це потрібно три рази на день. Цей рецепт здатний вилікувати навіть запущений кон'юнктивіт.

Лікування запальних захворювань очей має здійснюватися комплексно. Хворому призначають препарати різного призначення. Також використовують антиалергічні імунотерапію, щоб усунути причину патології - її збудника і ліквідувати хворобливі наслідки. Тільки в цьому випадку лікування можна вважати грамотним і ефективним.

Народні методи лікування спрямовані на те, щоб прискорити процес одужання, полегшити прояви хвороби, і не повинні підміняти справжнє медичне лікування.