Сьогодні косметику використовує більша частина населення нашої планети, незалежно від віку, статі та типу шкіри. Але дуже часто косметика може бути однією з найсильніших алергенів, особливо для тих, чий організм схильний подібних реакцій. Щоб запобігти у людей з чутливою шкірою і сприйнятливими рецепторами виникнення неприємних відчуттів, при цьому не позбавляючи можливості користуватися їхніми улюбленими косметичними засобами, була розроблена спеціальна косметика.

Косметика, що не викликає алергії

Головний плюс таких косметичних засобів полягає в тому, що в їх складі немає консервантів, ароматизаторів, штучних барвників і подібних агресивних речовин . В крайньому випадку, їх наявність в засобах для догляду за обличчям і тілом можна звести до мінімуму.

Більша частина цих шкідливих речовин вже сама по собі може вважатися потужним алергеном, а інша, якщо і не здатна викликати ніякої алергії , сприятиме вільному проникненню алергенів в імунні клітини людського організму.

Як правило, така косметика виготовляється в абсолютно стерильних умовах, а після виготовлення проходить неодноразове тестування. Саме тому її рекомендують використовувати людям з чутливою шкірою, а також тим, хто страждає різними алергіями.

Гіпоалергенна косметика - особливості

Такі косметичні засоби в силу свого особливого складу не можуть коштувати дешево. Тому якщо продавець запевняє вас, що якесь дешеве косметичний засіб є гіпоалергенним, то не варто прислухатися до його думки.

Масова косметична продукція, якою рясніють полиці супермаркетів і магазинів, по визначенням не може бути гіпоалергенної, тому як для її створення використовуються недорогі і не завжди ретельно очищені компоненти. До того ж її багаторазове тестування на сприйнятливість, яке, як правило, проводиться на людях, також коштує чималих грошових коштів. Тому справжня косметика, що не викликає алергії, може бути тільки професійної, або так званого люкс-класу, а значить - є досить дорогою.

Будь косметика, в тому числі і та, яка має антиалергенні властивості, складається з різних компонентів, виконують певні функції. Багато споживачів вважають, що консерванти завдають організму тільки шкоду, і від них немає абсолютно ніякої користі.


Але якби не вони, то термін придатності будь-якого продукту, а особливо - косметичного - не зміг би перевищувати навіть два тижні. Але ж далеко не кожна жінка має фінансові можливості, щоб здобувати нові косметичні засоби як мінімум два рази на місяць, оскільки такі покупки можуть существенноударіть по сімейному бюджету. Ось тому і потрібні різні ароматизатори і консерванти - щоб вам, відкриваючи тюбик свого улюбленого шампуню або крему, не доводилося відвертатися і закривати ніс від неприємного запаху, а використовуючи косметику, ви могли насолоджуватися її приємним запахом. У свою чергу, гіпоалергенна косметика створюється без урахування естетичної сторони, якій виробники жертвують в ім'я нашого здоров'я. Якщо запах і колір косметичного засобу для вас не так вже важливий, то гіпоалергенна косметика напевно доведеться вам до душі.

Декоративна косметика, яка має гіпоалергенні властивості, часто не може похвалитися колірним різноманітністю. Це й не дивно, адже для того, щоб отримати яскраві і соковиті кольори, необхідно застосовувати штучні барвники. Тому, помітивши в магазині, наприклад, яскраво-червону помаду з позначкою "не викликає алергії", можете не сумніватися в тому, що вас намагаються обдурити .

Все-таки вирішивши випробувати на собі всі переваги такої косметики, при її виборі, в першу чергу, варто віддати перевагу всесвітньо відомим брендам, продукція яких перевірена часом і встигла зарекомендувати себе виключно з позитивного боку.

Поради щодо вибору гіпоалергенних засобів

Але, перш ніж придбати якесь косметичний засіб, будь то сонцезахисний крем, мило, шампунь або лосьйон для тіла, його обов'язково потрібно протестувати. Для цього достатньо нанести одну-дві краплі кошти на тильну сторону долоні. Якщо обрана вами косметика вам не підходить, то через деякий час на шкірі можуть проявитися почервоніння або ви почнете відчувати легке пощипування. Можуть проявитися і інші алергічні реакції на косметичний продукт.

Врахуйте, якщо у вас вкрай чутлива шкіра, то вона може бути піддана роздратуванню навіть при використанні гіпоалергенної косметики. Завжди пам'ятайте про те, що алергія може з'явитися навіть на ті кошти, які ви використовуєте протягом довгих років.