Як відомо, вагітність доставляє жінкам чи не найбільшу радість в житті більшості з них - народження дитини. Поява на світ малюка підтверджує закладену природою спроможність жінки.

Проте, коли перші ознаки ейфорії від що відбувся материнства проходять, багато представниць слабкої статі впадають у стан глибокої депресії. І причиною тому - зовсім не моральна і фізична втома від нескінченних турбот по догляду за дитиною.

Більшість жінок з жахом приймають той факт, що їх фігура, "ліпленні" якої вони присвятили стільки зусиль і часу, вже далека від колишніх, ідеальних форм. Тоді-то і починається запекла боротьба за повернення загублених пропорцій. Причому багато абсолютно не слухають лікарським доводам, настійно рекомендується приступати до схуднення не раніше ніж через 6-8 місяців після закінчення терміну вагітності. Не слід піддавати дієтичним тортурам і надмірним фізичним навантаженням і без того знесилений жіночий організм.

У ході вивчення проблеми післяпологового схуднення вчені з Університету штату Огайо (США) керувалися метою визначити ті помилки, які робить більшість жінок в процесі повернення до своїх початкових, дородовим формам. Основні з них полягають у наступному:

 1. Радикальні дієти
  Як відомо, що випробував певний стрес організм молодої матері відчуває гостру нестачу вітамінів. Тому щоб відновити його життєві сили і нормальний процес функціонування всіх внутрішніх органів слід заповнювати запаси корисних речовин. Особливо налягати на вітамінні добавки необхідно в період грудного вигодовування дитини.
  Як констатують дієтологи, радикальні дієти призводять до втрати м'язової маси, жирові ж накопичення, яких прагнуть позбутися жінки, залишаються практично незмінними.  Більш розумне в цьому випадку рішення - звернутися до фахівця, який складе спеціальну дієту, засновану на індивідуальних особливостях і потребах організму. Тільки тоді процес схуднення дасть бажані результати, причому буде максимально безпечним як для самої жінки, так і для її дитини.

 2. Виснажливі фізичні вправи
  розтягнутися під час вагітності матці потрібен час для її повного відновлення. Ранній початок фізичних навантажень і надмірне ними захоплення не принесуть користі в процесі скорочення матки.
  Більше того - тривалі і виснажливі тренування приносять додаткову втому жіночому організму, і без того завантаженому дитячими турботами.
  Як стверджують фахівців, кращою альтернативною фізичним навантаженням для жінки, яка перебуває в післяпологовому періоді, можуть стати тривалі прогулянки з малюком на свіжому повітрі.
 3. Різні таблетки для схуднення
  Всілякі харчові дієтичні добавки мають масу побічних ефектів - запаморочення, головні болі, діарею, безсоння і інші неприємні наслідки. Особливо висока ступінь ризику їх проявів у молодих матерів, організм яких істотно ослаблений після пологів. Додачу до того, дієтичні препарати "обеззброюють" жіночий організм, виводячи з нього корисні речовини і блокуючи шляхи проникнення вітамінних і мінеральних сполук. А це, в свою чергу, може привести до уповільнення фізичного розвитку дитини.
 4. Банні процедури
  Як відомо, перебування в сауні сприяє позбавленню від накопичених кілограмів. Однак сухий жар, який використовується в даному процесі, провокує зневоднення організму. З цієї причини лікарі категорично забороняють породіллям вдаватися до таких процедур, не піддавати тим самим знесилений жіночий організм небезпеки.