Стара народна мудрість говорить: "Сніданок з'їж сам, обід розділи з другом, вечерю віддай ворогові". Як правило, в силу різних обставин такої системи "поведінки харчування" дотримуються далеко не всі люди.

Звичайно ж, сама суть даного твердження - річ досить-таки спірна. Що значить "вечерю віддай ворогові"? А якщо, наприклад, людина працює допізна, причому виконує відповідальне і вимагає граничної уваги завдання? Вельми сумнівним стає те, яким чином він буде "триматися на плаву", якщо останній прийом їжі (і той - "розділений з одним") у нього був півдня тому.
Що ж стосується сніданку, то щодо нього думки переважної більшості вчених сходяться воєдино: день слід починати з повноцінною трапези. Наявність сніданку - вельми корисна звичка, від якої не варто відмовлятися. Природно, за тієї умови, що меню сніданку буде складатися з здорової їжі.

Як стверджують медики, ті люди, які починають свій день з повноцінною трапези, і відчувають себе краще, і домагаються більш високих результатів у порівнянні з тими, хто не має такої звички.

Цікаві факти, що свідчать про позитивний вплив сніданку на загальний стан людини, оприлюднили вчені з Манчестерського Університету (Англія).


Результати проведеного ними дослідження дозволили зробити висновок про те, що відсутність сніданку - важлива причина поганого настрою людини.

У ході проведення експерименту вченими були опитані кілька тисяч працюючих людей, причому як чоловіків, так і жінок.

Більше половини опитаних людей зізналися в тому, що щодня приходять на роботу з поганим настроєм. При цьому кожен п'ятий учасник опитування зазначив, що через відсутність настрою він постійно конфліктує з колегами, така ж частка негативу дістається і їх близьким та рідним людям.

40% опитаних визнали той факт, що поганий настрій істотно впливає на їх працездатність, їм важко приймати рішення, отже, якісність виконуваної ними роботи снижется. Відсутність гарного настрою призводить до того, що людина відчуває втому від того, що відбувається, потрапляє у стан апатії та байдужості.

Причина того, що відбувається, як з'ясували дослідники, криється у відсутності сніданку. 74% учасників експерименту зізналися в тому, що щодня пропускають ранковий прийом їжі. При цьому велика частина людей з числа опитаних уточнили, що поганий настрій супроводжує їх протягом усього дня ...