Топ темно-синього кольору можна зарахувати до одного з найбільш функціональних предметів чоловічого гардероба в класичному стилі. Така модель піджака з'явилася в тридцяті роки ХХ століття і з тих пір не втрачає свою актуальність. Топ носять заможні чоловіки, "вільні художники", студенти та офісні працівники.

Секрет популярності блейзера - в його універсальності. Він доречний на заходах з обов'язковим дрес-кодом, на прогулянці і в подорожі. На відміну від спортивної куртки, його не можна зарахувати тільки до одягу для вулиці, але він не виглядає формально, як офіційний костюм.

Традиційно блейзером називають піджак спортивного стилю, що має темно-синій колір і великі гудзики з металевим блиском . Варіантів блейзера існує безліч: двобортний, отднобортний, з лацканами різної форми, з одного шлицей або з двома. Зазвичай блейзер застібається на два гудзики, іноді на одну або три. Кишені блейзера бувають накладними або оформлені клапанами.

Блискучі металеві ґудзики - обов'язковий елемент блейзера. На ґудзиках може бути зображений герб навчального закладу, особисті символи, ініціали власника.


Найбільш популярний варіант - мідні гудзики з якорем.

Розрізняють блейзери американського, англійського і італійського стилю. Топ американського стилю має невеликі подплечники, мішкуватий крій і застібається на два гудзики. В англійському стилі талія злегка заужена, є дві шліци і акцент на плечі. Італійський стиль найбільш популярний на сьогоднішній день. Він припускає оточуючий силует і природну лінію плечей.

Синій блейзер відмінно поєднується практично з усіма предметами чоловічого гардеробу. Якщо ви хочете виглядати по-діловому, комбінуйте його з вовняними штанами сірого кольору, білою сорочкою і чорними туфлями. Менш претензійно виглядає його поєднання з джинсами, блакитний сорочкою і туфлями із замші.

Топ відмінно доповнять такі аксесуари, як краватка темного кольору і хустку в кишені на грудях. Краватка-метелик також буде виглядати доречно, якщо надіти під низ жилет.