Деякі носять окуляри, щоб підкреслити свій стиль, інші таким чином слідують модним тенденціям, але все ж більшість сонцезахисні окуляри використовують за їх прямим призначенням - захисту від ультрафіолетового випромінювання. Ця здатність і є головною при виборі окулярів. Якісні сонцезахисні окуляри забезпечують стовідсотковий захист ваших очей від шкідливого випромінювання.

Навіщо потрібні сонцезахисні окуляри?

Пекуче літнє сонце здатне завдати великої шкоди вашим очам. Ось потенційні ризики:

  • - За один день сонячні промені можуть викликати опік рогівки ока, наслідком чого є тимчасова втрата зору.
  • - Через постійне знаходження на сонці кумулятивний ефект здатний привести до розвитку деяких видів катаракти. А це несе серйозні проблеми із зором.
  • - Ультрафіолетове випромінювання пошкоджує сітківку ока і здатне викликати макулярную дистрофію. Це є однією з причин сліпоти.
  • - Шкіра навколо очей через постійне знаходження на сонці може демонструвати ознаки передчасного старіння.
  • - Надмірне перебування на сонці збільшує ризик захворювань раку шкіри вік і області навколо очей.

Як потрібно вибирати сонцезахисні окуляри?

При купівлі окулярів звертайте увагу на етикетку. На ній має бути написано, що окуляри здатні блокувати 99-100% променів спектру UVB і UVA. Якщо на етикетці значитися "Поглинання ультрафіолетових променів до 400 нанометрів" - це означає те ж, що і 100% -а захист.

Колір лінз

Доведено, що темні лінзи набагато краще захищають від сонця, ніж лінзи світлих кольорів. Але деякі офтальмологи кажуть, що краще вибирати лінзи сірі, оскільки вони знижують інтенсивність кольору, але ніяк не впливають на природні кольори об'єктів.

Спеціальні лінзи

поляризованим лінзи зменшують яскравість світла, але не забезпечують захист від сонця.


Є ще один вид лінз - лінзи блокують небезпечні хвилі синього кольору. Ці хвилі знаходяться в електромагнітному спектрі під ультрафіолетовим випромінюванням. Хоча до сьогоднішнього часу вплив цих хвиль на людський організм не досліджено, офтальмологи кажуть, що такі окуляри збільшують дальність огляду.

Якість і ціна

Якщо ви хочете купити по-справжньому якісні окуляри, то ціна не повинна стояти на першому місці. Сонячні окуляри можуть коштувати і 10, і 100 доларів, але не вартість є вирішальним чинником їх ефективності.

Ось на що слід звертати увагу:

  • - Ультрафіолетове випромінювання в похмурий день впливає на очі так само, як і в сонячний
  • - Володарі світлої шкіри схильні до більшого ризику внаслідок ультрафіолетового випромінювання. Підвищеному ризику піддаються власники блакитних очей.
  • - Навіть якщо ви використовуєте контактні лінзи з покриттям, блокуючим ультрафіолет, все одно необхідно носити сонцезахисні окуляри.

Так як сьогодні практичні немає необхідних умов, яким повинні відповідати сонцезахисні окуляри, правдивість зазначеної на етикетці інформації можна перевірити тільки у досвідченого оптометриста. Фахівець з підбору окулярів за допомогою спеціального обладнання допоможе визначити наскільки ефективно лінзи блокують ультрафіолет.