відпочилі на море людину можна легко впізнати по красивому загару. Але літнє сонце може принести не тільки красу. Ультрафіолетове випромінювання у великих кількостях шкідливо для шкіри, оскільки впливає на появу вільних радикалів, які шкодять шкірним клітинам. Це може призвести навіть до ракових захворювань. Як не зіпсувати ваш відпочинок спаленої шкірою на пляжі?

Як засмагати правильно?

Відомо, що найбезпечніше сонце вранці, оскільки воно не набрало ще своєї повної активності. Щоб не піддавати свою шкіру опіків, дотримуйтеся деяких правил при загорянні. Уберегти шкіру від сухості, лущення і почервоніння допоможуть спеціальні сонцезахисні засоби. Сьогодні їх існує дуже велика кількість, тому підібрати саме те, що потрібно вашій шкірі не складе ніяких труднощів.

Краще починати загоряти з 10-15 хвилин, причому намагатися не лежати, а прогулюватися уздовж берега. Кожного разу після купання змащувати шкіру кремом. Після повернення з пляжу, використовуйте дитячий крем. Перш ніж шкіра звикне до сонця, закривайте вразливі місця. Критичними ділянками є ніс, верхня частина чола, лопатки, виріз на грудях, западини під колінами ззаду і верхня частина стегон спереду.

Препарати діляться залежно від типу захисту: про променів А чи В. Опіки виникають з- за тривалого впливу променів В, а тривалий час перебивання під променями типу А може провокувати руйнування еластинових і колагенових шкірних волокон, що призводить до старіння шкіри. Засіб для засмаги потрібно вибирати відповідно вашому типу шкіри.

Як визначити тип шкіри?

Тип 1. Володарі такого типу шкіри - це люди з рудим волоссям, зеленими або блакитними очима, світлою шкірою.


Їм необхідно строго обмежити своє перебування на сонці, краще всього засмагати в тіні і вибирати засоби з найвищому рівнем захисту. При тривалому впливі прямих сонячних променів шкіра ставати червоною і з'являються опіки. Таким людям потрібно бути дуже уважним на пляжі.

Тип 2. Це люди з світлими або світло-рудим волоссям і карими або блакитним кольором очей. Є веснянки. Їх шкіра швидко ставати червоною на сонці, обгорає, а через деякий час з'являється золотисто-коричневий відтінок. Людям з таким типом шкіри теж потрібно вибирати засоби з найбільш сильним рівнем захисту.

Тип 3. Очі темні. Волосся каштанове або темно-русяве. Шкіра світла. Це класичний слов'янський тип. Такі люди схильні опіків, але загар добре береться. Для перших днів на сонці використовуйте крем з більш сильним рівнем захисту, далі - з меншим.

Тип 4. Люди з таким типом шкіри живуть в більшості в країнах Середземномор'я. Темні очі і смаглява шкіра. Їм не страшно обгорання. Користуватися потрібно кремом із середнім рівнем захисту.

П'ятий і шостий тип шкіри зустрічається у населення Індії та Африки. Їх шкіра не схильна до опіків зовсім.

При покупці засобів захисту від сонця переконайтеся, що воно має водостійкий ефект. Всі кошти потрібно наносити перед виходом на пляж і протягом усього дня намазувати шкіру кілька разів. Крем потрібно наносити і на обличчя. Щоб захистити губи й очі від сонця, використовуйте спеціальний бальзам, оскільки ці ділянки обличчя особливо схильні до дії ультрафіолету.

Після купання, витирайтеся рушником, так як краплі води здатні діяти, як лінзи, притягаючи сонце.