Історики кажуть, що в Стародавньому Римі основний раціон гладіаторів складався з ячмінних зерен. Головними для них були сила і витривалість, а ячмінь був простим і доступним джерелом енергії. Крім того цей злак дуже стійкий до складних погодних умов: посухи та дощів. Але його можливості не тільки в тому щоб зраджувати силу. Адже відомо, що ячмінні каші їли й учні Піфагора. Також у Фінляндії це блюдо воліли будь-який інший їжі. Може спокійна вдача і дружелюбність фінів це заслуга ячмінних зерен?

Наукові дослідження розкривають деякі таємниці цього корисного злаку.

Що всередині у нього?

Ячмінь містить велику кількість амінокислот, антибактеріальні речовини, а також лізин, який добре бореться з вірусами. Якщо порівнювати ячмінь і вітамінний комплекс, то наш герой виявиться у виграші. Адже в його складі набагато більшу кількість вітамінів А, В, D, E, PP, ніж у його хімічному суперника.

Нерозчинні харчові волокна служать відмінним живильним середовищем для бактерій, які захищають організм від шкідливих мікроорганізмів, крім того вони сприятливо впливають на очищення.

Чудова п'ятірка

Ячмінь не тільки багатий на вітаміни, але в той же час хороший джерело калію, фосфору, кремнію, кальцію і міді - п'яти елементів, які особливо важливі для людини вранці.

Фосфор дає нам швидкість реакції і кмітливість, також він корисний для кісток і зубів.


Калій відповідає за міцні нерви і витривалість. Кремній допомагає людині виглядати молодо, свіжо і красиво, він підтримує відмінному стані волосся, шкіру і нігті. Мідь прийде суглобам еластичності, завдяки якій людина набуває гнучкість. Також він корисний для здоров'я кровоносних судин. Головним захисником кісткової тканини є кальцій.

Що приготувати?

Деякі вважають, що ячну крупу досить складно готувати, але це зовсім не так. Перед варінням необхідно ретельно промити крупу, варити кашу слід на маленькому вогні, кришкою слід накрити відразу після закипання.

Якщо ви не любите смаку ячної каші, страву можна приготувати з суміші круп, які добре підходять одна одній.

Кашу з дрібного помелу, яку називають розмазень, готувати необхідно близько 20 хвилин. Перлову кашу спочатку краще замочити у воді протягом години-двох. Але для сніданку вона не настільки хороша, як її ячная родичка.

Ячмінь використовують і для напоїв. Він може бути хорошою альтернативою кави. Незважаючи на те, що не всім таке до душі, можна спробувати приготувати ячмінний напій вдома. Його любителі переконують, що він має чудовий смак і набагато більше користі, ніж кава. Готувати його потрібно так: промити добірні зерна, обсмажити на маленькому вогні, потім подрібнити в кавомолці і варити. Можна, як і в каві, додавати молоко або вершки. Від цього напій буде тільки смачніше.