Несвоєчасне лікування молочних зубів може призвести до таких наслідків - інфікування організму, раннє випадання зубів, викривлення зубного ряду, неякісне пережовування їжі, порушення дикції. Щоб уникнути всього цього існують планові профілактичні огляди дітей фахівцями.

Багато батьків, які уважно стежать за фізичним здоров'ям своїх дітей, профілактичний візит до дитячого стоматолога все ж відкладають або скасовують взагалі.

Відсутність бажання батька в лікування зубів дитині мотивується тим, що батьки не хочуть займатися лікуванням молочних зубів, які незабаром зміняється корінними.

Однак фахівці стверджують, що відвідати стоматологічний кабінет варто хоча б для того, щоб детальніше дізнатися про нюанси догляду за молочними зубами. Особливо велике значення це має в тих випадках, коли зубки дитини вже з моменту прорізування почали темніти і кришитися. Показанням до обов'язкового відвідування зубного лікаря є і передчасне або навпаки тривале поява перших зубів у малюка. Ще один важливий фактор - це спадковість. Якщо у батьків стан зубів не найкраще, значить, є привід для занепокоєння і планові перевірки у стоматолога краще не пропускати.

Кожен візит до дитячого стоматолога - це непросте випробування. В першу чергу для батьків. Діти переносять такі заходи по-різному.


Для того щоб похід до лікаря був якомога менш травматичним для малюка, до нього слід належним чином підготуватися.

Вирушаючи до лікаря в перший раз, батьки повинні мати на увазі, що їх нервовий стан відразу передається дитині, тому не слід заздалегідь жаліти малюка і впадати в передчасну паніку. Якщо відвідувати лікаря не рідше як два рази на рік, кожен візит буде носити суто профілактичний характер, і у дитини не сформується негативного ставлення до даної процедури. Якщо ж все-таки з'явилися реальні проблеми з зубками, необхідно їх вирішувати негайно. Адже разболевшаяся "запущений" зуб лікувати, а тим більше видаляти набагато неприємніше. Пам'ятайте, що чим більш болючою виявиться процедура в лікувальному кабінеті, тим сильніше дитина буде нервувати і чинити опір перед подальшими візитами.

В даний час існує великий вибір дитячих стоматологічних кабінетів. Перш ніж вибрати один з них, потрібно довідатися про застосовувані сучасних методах лікування, і звернутися до того лікаря, який практикує найбільш щадні способи лікування. Але це ще не все. Багато що залежить від терплячості лікаря і його вміння поводитися з малюками. Тому бажано поспілкуватися на цю тему з батьками, які мають вже досвід спілкування з дитячими стоматологами і взяти до відома їхні рекомендації.