Існує думка, що спільний відпочинок тільки на користь парі. Але є й такі, які воліють відпочивати окремо, щоб за тиждень встигнути скучити і принести щось нове в стосунки. У різних країнах подружжя відпочиває і разом, і окремо. Наприклад, більшість англійців вирушають відпочивати разом, але в глибині душі мріють поїхати кудись поодинці. У Франції все більш демократично. Згідно зі статистикою тільки дві французькі сім'ї зі ста відпочивають разом. Повністю протилежний відпочинок вибирають американці. Таким чином вони не тільки дотримуються традицій, а й зміцнюють стосунки. Американські психологи часто радять парам на грані розлучення поїхати кудись разом відпочивати.

Як у нас?

Оскільки в нашій країні влітку в багатьох компаніях настає найгарячіша пора, то працівникам покладається відпочинок згідно графіка. Таким чином поєднати графіки дружини та чоловіка буває дуже складно. Поетом для багатьох пар крім окремого один від одного відпочинку немає жодних варіантів.

Багато маленькі організації надають своїм працівникам вибір дати відпустки. У такому випадку подружжя має зовсім інший вибір: їхати разом з дітьми або відправивши останніх до бабусі і дідусі, насолодитися відпусткою сповна.

Спільний відпустку

Згідно з деякими опитуваннями більшість чоловіків не в захваті від сімейного відпочинку. Але рідко коли відмовляються їхати з дітьми і дружиною. Напевно тому, що розумні дружини добре поєднують свої інтереси з інтересами подружжя.

Але часто буває що уявлення про відпочинок у чоловіка і дружини істотно відрізняються, в такому випадку замість приємних днів, проведених разом, відпочинок може перетворитися на постійне з'ясування відносин. Воно вам треба? Тому краще поцікавтеся заздалегідь у вашого чоловіка, чим би він хотів зайнятися під час відпустки.

Не дивуйтеся, якщо ваш чоловік скаже, що хоче виспатися, посидіти перед телевізором і попити пива. Може бути в такому випадку замість екскурсійного туру вибрати більш спокійний відпочинок на пляжі? Навряд чи чоловік зрадіє ваша ідея зайнятися гірським туризмом.

Якщо ви їдете у відпустку разом з чоловіком, то не варто розраховувати, що в дали від будинку він змінитися і буде робити, вага що ви побажаєте.


Вибираючи маршрут подорожі, враховуйте особливості роботи чоловіка, оскільки якщо йому постійно доводиться їздити у відрядження автобусом, то екскурсії по містах Європи його мало порадують.

Заздалегідь складіть програму відпочинку, враховуйте інтереси один одного, більше того, якщо у вас є діти, подбайте, щоб і їм було цікаво з вами.

Відпочинок окремо

Якщо вам доводиться їхати самій у відпустку, не варто звинувачувати себе і засмучуватися від того, що чоловік буде працювати, а ви відпочивати. Заспокойте себе ті, що відпочивати ви їсте тільки раз на рік, тому цей час потрібно використовувати як з розумом.

Коли у відпустку їдете ви, домовтеся з чоловіком, що ви будете йому щодня дзвонити. Добре, що можливості мобільного зв'язку це дозволяють сьогодні. Користуйтеся інтернетом, щоб відправити фотографії чоловікові, якщо є можливість, хоча б кілька хвилин спілкуйтеся з камерою. Не варто повідомляти чоловікові про місцеві чоловіках, розвагах і магазинах. Мало того, що він буде ревнувати, може ще порахувати, що ви марно проводите час на дискотеках і в бутиках.

Повідомте про час вашого приїзду заздалегідь. Мало того, що в квартирі вас може очікувати повний бардак, а в гіршому варіанті те, про що вам краще взагалі не знати.

Якщо залишаєтеся ви, а чоловік їде, постарайтеся не турбувати його постійними дзвінками. Не влаштовуйте йому допиту: де він був і чому не відповідав на ваш дзвінок. Не варто думати, що всі чоловіки їдуть у відпустку, щоб відпочити від дружини. Зайві підозри не принесуть вам ніякої користі, а крім того можуть спровокувати чоловіка на справжню зраду.

Під час поки ваш чоловік у відпустці, знайдіть час для себе. Займіться чимось корисним, наприклад, запишіться в салон краси, влаштуйте шопінг або генеральне прибирання. Не дозволяйте собі думати, що "я тут пашу, а він там розважається". Адже він теж працював і заслужив відпочинок.