Так вже розпорядилася матінка-природа, що найбільша кількість жирових накопичень на жіночому тілі утворюється, як правило, саме на животі. Ясна річ, що жировий прошарок захищає виношуваний під час вагітності плід від всіляких пошкоджень.

Однак все має бути в розумних межах. Бо в іншому випадку жир в області живота може стати найбільш проблемною точкою жіночого тіла. Нові кілограми додаються тут дуже швидко, а от позбутися від них буває не так-то просто - ця проблемна зона худне в останню чергу.

Тому плоский живіт - це результат, до якого необхідно прагнути. Причому робити це потрібно наполегливо і щодня, але не надто стараючись - бо можна перекачати м'язи преса і в кінцевому підсумку мало не назавжди забути про талії.

Необхідною умовою для досягнення поставленої мети, насамперед, є обмеження в споживанні їжі. Так само сприяє в цій справі і комплексна фізичне навантаження, спрямована на тренування м'язів живота.

Вона складається з декількох вправ, найбільш ефективних для м'язів преса:

  1. Прийняти положення стоячи, ноги на ширині плечей, коліна трохи зігнуті, руки витягнути перед собою. Тримаючи руки на рівні плечей, різким рухом розвернути корпус і повернутися вправо, залишивши при цьому нерухомими стегна і ноги. Повернутися в початкове положення і точно таким же чином повторити рух в ліву сторону. Виконати вправу кілька разів, поперемінно в обидві сторони.
    Далі слід злегка ускладнити - при повороті направо необхідно згинати праве коліно, при повороті наліво - ліве.


    Виконати кілька разів, намагаючись розгорнути при цьому корпус якомога більше.

  2. Перебуваючи в лежачому положенні на спині - ноги підняті від землі і зігнуті в колінах під кутом 90С, руки схрестити і витягнути за голову. Піднімати корпус до того моменту, поки руки не торкнутися ступень. Трохи затриматися в цьому положенні, потім - схрестивши руки на плечах - повернутися у вихідне положення. Повторити кілька разів.
  3. Прийняти зручне напівлежаче положення, сидячи при цьому на стільці і закріпившись руками за його краї. При вдиху - різко підтягти ноги до корпусу, спробувавши доторкнутися до підборіддя. На видиху - повернутися у вихідне положення. Повторити кілька разів.
  4. Дуже приголомшливий ефект дає так зване "втягування живота". Для цього необхідно якомога сильніше втягнути м'язи живота при вдиху, а при видиху - розслабити їх. Необхідно проробляти такі маніпуляції 4 рази на день по 10 повторів.

Додавши до таких вправ плавання в басейні (хоча б 1 раз на тиждень), самомасаж області живота і, звичайно ж, не забуваючи про дієті - дуже скоро можна буде попрощатися з жировими відкладеннями і насолоджуватися красивими і рельєфними м'язами власного животика І варто пам'ятати про те, що жоден результат не вічний. Тому для підтримки себе і свого тіла в гарній формі слід "оформити постійну прописку" правилам здорового способу життя.