У вашій шафі або холодильнику, швидше за все, вже лежать продукти, за допомогою яких ви зможете схуднути. Фрукти, нежирне м'ясо, бобові та овочі - все це так звані "суперпродукти", що сприяють втраті ваги і хорошому самопочуттю. Замініть продукти, через які ви товстішає, низькокалорійними та корисними, і ви не тільки будете втрачати вагу, але і зможете боротися з деякими хворобами, передчасним старінням і відкладеннями жиру.
Бобові
Бобові вважаються справжнім "суперпродуктом" для схуднення. Вони містять велику кількість білків, клітковини і вітамінів, і в результаті довше зберігають відчуття ситості, ніж велика частина інших продуктів. В одній склянці квасолі ви знайдете половину добової норми фолатів, що нормалізує кров'яний тиск магній і наповнює нас енергією залізо.
Фрукти
Їжте фрукти на десерт і в якості закусок. Яблука, виноград, апельсини і чорниця будуть багатими джерелами клітковини і вітамінів.


До того ж, вони дуже смачні. Дієтологи стверджують, що одна лише чорниця допоможе вам скинути небажаний вагу. З усіх ягід у чорниці найвищий рівень антиоксидантів, що допомагають не допустити раннє старіння і навіть деякі види раку.
Овочі
Хрусткі овочі приємно гризти, а їх досить великі шматочки в шлунку розтягують його так, що рецептори шлунка посилають в мозок сигнал "повністю заповнений". Овочі ситні і низькокалорійні. Замініть макарони з сиром і інші калорійні гарніри овочами, і ви дуже швидко скинете кілька кілограмів.
Морепродукти
Як і бобові, морепродукти теж дають організму багато білка, а своєю низькокалорійністю вони подібні з овочами. Лосось, креветки та устриці повні багатьма поживними речовинами, в тому числі цинком і жирними кислотами Омега-3. Проведені в Австралії дослідження показали, що риба допомагає скинути вагу і знижує ризик серцевих захворювань і діабету.