Відразу зауважимо, що буквально ніхто з найдосвідченіших фахівців ніколи не зможе дати вам стовідсоткових гарантій того, що навіть правильно заздалегідь спланована і контрольована вагітність буде завжди протікати планомірно і чітко згідно з нормою. На превеликий жаль, навіть максимально ретельна підготовка до подібного відповідального кроку, як дев'ятимісячне виношування малюка, не здатна буде гарантовано вберегти вас - майбутню матусю від будь-яких, хоча б і самих малозначних ускладнень даного радісного періоду. Що тоді вже й казати, в тих випадках, коли вагітність наздожене жінку не зовсім готовою до цього! Як ви розумієте, в цьому випадку ризики зіткнутися з украй непередбаченими ускладненнями вагітності збільшується в кілька разів, а тому вам буде необхідно постаратися зробити буквально все можливе, щоб зуміти подібних ускладнень уникнути.

І одне з таких ускладнень - це надміру підвищений тонус самої матки, що зазвичай називають гіпертонусом. Причому неймовірне безліч факторів, цілком може бути так званим каталізатором різкого розвитку такого небезпечного стану - це стан коли всі м'язи матки різко скорочуються надмірно часто або навіть практично постійно перебувають у подібному занадто напруженому стані. Треба знати, що це грізне стан може бути вкрай небезпечно абсолютно непередбаченими і найскладнішими наслідками - це можуть бути ускладнення і аж до так званого самовільного аборту або навіть передчасних пологів це з ускладнень, які можуть утворюватися на більш пізніх термінах даної вагітності.

Отже, діагностуючи гіпертонус матки, багато фахівців просто змушені будуть вдаватися для зняття такого її стану напруженості всілякими медикаментозними препаратів. Як ви розумієте без спеціальних лікарських засобів в цьому випадку просто не обійтися. Так як підвищений тонус матки зможе не тільки привести до мимовільного викидня, а й реально може "гальмувати" надходження до самого плоду необхідних поживних речовин і, звичайно ж, кисню, що в свою чергу може викликати у плода гіпоксію що власне і може уповільнювати звичайне і нормальний розвиток вашого майбутнього дитинчати. Треба зауважити, що якщо на ранніх термінах вагітності спеціально для розслаблення м'язів матки зазвичай намагаються використовувати все більше певні гормональні препарати (адже гіпертонус в цьому періоді найбільш часто пов'язаний з якимсь порушеннями синтезу необхідним гормонів), то вже ближче до другої половини поточної вагітності багато лікарів намагаються віддавати перевагу значно більш серйозним і ефективним лікарським засобам. І, звичайно ж, одним з таких препаратів цілком зможе стати такий препарат як Гиніпрал - адже це препарат, здатний безпосередньо впливати, як на все судини матки, так і на судини плаценти, тим самим активно сприяючи її нормальному і якнайшвидшого розслабленню.

Варто відзначити, що Гиніпрал під час вагітності можуть призначати не раніше ніж після 16 або навіть після 20 тижня вагітності.


А ось весь перший триместр однозначно прийнято вважати гарантованим протипоказанням до призначення даного препарату. І звичайно вирішувати, чи є гостра необхідність у застосуванні такого препарату як Гініпралу, може тільки лише досвідчений лікар, він же власне і може встановлювати дозування і так само тривалість прийому даного ліки. Треба сказати що Гиніпрал під час вагітності цілком може бути призначений і у вигляді таблеток, і у вигляді певних ін'єкцій: однак у цьому випадку його зазвичай вводять внутрішньовенно причому тільки за допомогою крапельниць.

І крім того як ви розумієте реальними протипоказаннями до прийому даного препарату є повна індивідуальна непереносимість до всіх його компонентів, а так само і гіперфункція щитовидної залози, і навіть таке захворювання як бронхіальна астма, або різні захворювання серця, так само нирок або печінки, і навіть глаукома. Однак навіть у тому випадку, коли ніяких спеціальних протипоказань для вибору такого препарату як Гиніпрал при вагітності не було, прийом його все-таки найчастіше може бути, супроводжуємо якимись побічними ефектами.

Так серед них найбільш часто зустрічаються і поширені - це просто прискорене серцебиття, іноді головні болі або навіть запаморочення, зайве збудження, або тремтіння всіх кінцівок. А ось для попередження або навіть для повного усунення вкрай неприємних наслідків від курсу застосування Гініпралу, зазвичай паралельно з даним препаратом прийнято призначати і препарати, які здатні реально знижувати серцеву активність, а крім того нерідко можуть призначатися і просто препарати калію. А оскільки застосування Гініпралу може іноді викликати навіть дуже різкі скачки артеріального тиску і різке підвищення вмісту норми цукру в крові, то терапія даним препаратом в обов'язковому порядку повинна буде супроводжуватися практично постійним і чотки контролем АТ, а так само серцебиття і рівня цукру. Крім того зовсім не зайвим буде і самої вагітній жінці обмежити щоденне споживання солі і навіть рідини, це потрібно щоб уникнути появи набряків. Так само з обережністю потрібно буде ставитися і до таких напоїв як чай і каву, які, до речі сказати, здатні різко посилювати, вкрай, небажані ефекти такого препарату як Гиніпрал.

Слід так само пам'ятати, що, звичайно ж , ні призначати самостійно, ні скасовувати Гиніпрал мимовільно під час вагітності, ні в яких випадках не можна. Треба знати, що скасування даного препарату звичайно повинна проводитися плавно і поступово, з постійним скороченням дози буквально при кожному прийомі. Запам'ятайте це - гостра необхідність, особливо, якщо терапія даними лікарським засобом спочатку передбачала якісь досить високі дози препарату. Треба знати, що при занадто різкою його скасування всі ті симптоми, які погрожували жінці передчасним перериванням вагітності, можуть знову поновитися.