Алкоголь вживають практично всі люди, тільки у деяких він займає крихітне місце в житті, в основному по святах або вихідних днях, а інші не можуть уявити собі й дня, щоб не випити чарку, а то і пляшку. Це говорить про алкогольну залежність. Але, напевно, далеко не всі задаються питанням про те, що насправді відбувається з нашим організмом, коли в кров надходить алкоголь.

Вплив алкоголю на організм людини

Вживання будь-якого виду алкоголю, будь то горілка, вино чи пиво, крім негативного впливу на організм людини має явний вплив на соціальну сутність. При щоденному вживанні алкогольних напоїв особистість поступово деградує, кар'єри та сім'ї руйнуються.

Незважаючи на індивідуальність кожного організму в реакції на алкоголь, загальна картина його впливу залишається досить чіткою і легко проглядається. В результаті випитої горілки в обсязі 150 г вміст спирту в крові становить 0,05%. Діяльність різних відділів мозку слабшає, внутрішні гальмують фактори, які стримують тверезої людини, звільняються, і він задовольняє спонтанні імпульсивні бажання. Виникає уявне стан свободи, а також можливостей, якими насправді він не володіє, втрачається інстинкт самозбереження.

Подальший прийом алкоголю в обсязі 300 г збільшує вміст спирту до 0,1%, призводить до зміни стану людини на емоційному рівні. У нього починає плутатися мова, з'являється безпричинне веселощі, неспокій. При досягненні концентрації - 0,2% середня тяжкість сп'яніння переходить у стан важкою. Вийшли з-під контролю примітивні інстинкти призводять до необгрунтованих спалахів гніву і підвищеної агресивності.

При випитої дозі до 1000 г алкоголю його частка в крові досягає 0,5%, у людини спостерігається стан шоку, при цьому рефлекси повністю не діють, дихальний центр блокується, можливий навіть летальний результат.

За статистикою у людей, які страждають алкоголізмом, ймовірність настання смерті до 50 років більше в 2 рази, ніж у тих, хто спиртні напої не вживає. Захворювання, причиною яких стало систематичне пияцтво, на ряду з іншими причинами смертності стоїть на третьому місці, поступаючись першим двом - злоякісним пухлинам і захворювань серцево-судинної системи.

Виведення алкоголю з організму

У випадку, коли сп'янілий внаслідок згубного впливу алкоголю не реагує на оточуючих і їх дії, не може поворухнути кінцівками, м'язи його перебувають у постійному тонусі або навіть з'явилися судоми, потрібно досить швидко постаратися вивести алкоголь з організму.

Якщо існує можливість швидко доставити людину, яка отруїлася алкоголем, в лікарню, то це буде самим хорошим варіантом.


Лікарі виконають терапію, яка дозволить уберегти життєдіяльність серця, роботу нирок і печінки, оскільки саме вони першими страждають від усіх видів алкоголю. Крім терапії, йому обов'язково введуть розчини, що сприяють прискоренню сечовипускання, що дозволить швидше вивести з організму алкоголь, очистити кров, полегшити стан пацієнта.

Народні методи боротьби з сп'янінням

Якщо сп'яніння має характер середньої тяжкості, людина не втрачає свідомість і більш-менш зберігає самовладання, тоді їхати в лікарню не обов'язково, але щоб повністю нейтралізувати дію спиртного і вивести алкоголь, рекомендується виконати кілька нехитрих дій. У першу чергу варто напоїти людини міцним підсолодженим чаєм або кавою. За умови помірного сп'яніння кофеїн здатний зняти основні симптоми нездужання у вигляді порушення координації, роздвоєння в очах і запаморочення. Крім того, кофеїн має сечогінну дію, що дозволить ще швидше вивести алкоголь з організму. Але, якщо людина має сильне сп'яніння, то вживати напої містять кофеїн, ні в якому разі не можна, тому що велика доза алкоголю в поєднанні з кофеїном з-за своєї здатності підвищувати тиск можуть призвести до серцевого нападу. Через деякий час, щоб посилити ефективність процедури, бажано прогулятися на свіжому повітрі.

Крім цих процедур очистити кров від алкоголю і вивести його можна відомим народним методом - промиванням шлунка. Це дозволить частково зупинити надходить у кров етанол, відповідно алкоголь швидше вийде з організму. Також досить поширеним методом боротьби з алкоголем вважається вживання активованого вугілля, здатного поглинути "погані" речовини.

Оскільки алкоголь, потрапляючи в кров людини, призводить до зневоднення клітин нашого організму, потрібно збільшити обсяги споживаної рідини в два рази, щоб хоча б частково заповнити водний баланс. Спиртні напої виснажують запаси амінокислот, які в нашому організмі виступають в якості будівельних цеглинок білка, тому потрібно включити в свій тижневий раціон продукти, що містять вуглеводи, вони дозволять поповнити кровотік амінокислотами. Виключіть на час жирну, смажену і гостру їжу, щоб дати печінки можливість відпочити і повернутися до нормального функціонування.