Саме поняття "жир" відразу ж налаштовує проти себе людей, його чують. Але насправді воно не таке вже й страшне. Жир, в його розумних кількостях, необхідний для нормальної життєдіяльності людини так само, як і, наприклад, повітря. Потрібно лише навчитися правильно і грамотно розподіляти його участь у життєдіяльних процесах людського організму.

Жировий обмін являє собою сукупність так званих процесів травлення і всмоктування тригліцеридів (нейтральних жирів) і продуктів їх розпаду в шлунково-кишковому тракті, а також проміжного обміну жирних кислот і жирів, результатом яких є виведення перероблених жирів та продуктів їх обміну з організму. Іншими словами, жировий обмін являють собою досить необхідний для нормальної діяльності людського організму процес.

Таким чином, жир, кількість якого не перевищує норми, необхідний людині, так як він є тією прошарком, яка захищає і оберігає внутрішні органи . Дана жировий прошарок виконує своєрідну функцію, що амортизує, завдяки чому людські органи підтримуються в нормальному стані. В іншому випадку можуть виникати всілякі небажані процеси. Наприклад, без належної жирового прошарку нирки можуть опуститися і наблизитися до області малого тазу, що, погодьтеся, не є ознакою здоров'я. До речі кажучи, такий процес, як правило, відбувається у дуже худорлявих людей.

Жири виконують в організмі великий ряд функцій:

  • вони беруть участь в побудові внутрішньоклітинних структур і мембран клітин;
  • відіграють важливу роль в гормональному, енергетичному обміні;
  • є однією з головних складових статевих і нервових клітин;
  • жирові відкладення надають тілу характерні обриси і роблять його зовні значно молодше і міцніше.

Жирова тканина області жіночого живота здатна до утворення естрогенів - статевих гормонів, а також і інших біологічно активних речовин, близько схожих з гормонами ендокринної системи. Жирові скупчення в області сідниць і стегон взагалі являють собою даровані природою необхідні енергетичні запаси, які потрібні жінці як під час вагітності, так і в період грудного вигодовування.

Лептини - гормони, що виробляються жировою тканиною, - беруть участь у підтримці сталості рівня глюкози в крові.


Також Лептини виконують в організмі контрольну функцію, регулюючу відчуття голоду. Коли людський організм накопичує надлишкову кількість жирів, концентрація лептину в крові значно зростає, в результаті чого помітно знижується апетит, зменшується потреба в їжі і відбувається утилізація зайвого жиру. Коли ж рівень лептину в крові знижується, то, навпаки, апетит помітно зростає, що тільки сприяє накопиченню жиру.

Якщо ж людині ставиться діагноз "ожиріння", то це означає, що в його крові значно перевищений рівень лептину , і чутливість до даних гормонів знижена. З цієї причини апетит не знижується як зазвичай, а, навпаки, підвищується. В результаті це призводить до посиленого харчування і накопиченню ще більшої кількості жиру, що укупі сприяє розвитку особливої гормональної патології - "синдрому нечутливості до лептину". Наявність даного синдрому спостерігається у 85-90% людей, які страждають клінічними формами ожиріння.

Також збільшення жиру в черевній області призводить до утворення великої кількості гормонів, надлишок яких викликає підвищення артеріального тиску, впливає на процеси згортання крові. Жир, що збирається у великих кількостях в області талії і верхньої частини живота, збільшує ризик виникнення і розвитку гіпертонії, атеросклерозу, інсулінозалежного цукрового діабету.

Організм людини, що знаходиться в стані переїдання, втомлюється дуже швидко. Отже, відбувається значне гальмування процесів травлення і обміну, майже всі тканини і внутрішні органи стають забрудненими.

Звичайно ж, порушення жирового обміну являють собою досить серйозний фактор ризику. Однак слід пам'ятати, що даний процес всього лише припускає до розвитку захворювань, а не примовляє організм до них. Тому потрібно постаратися компенсувати можливі ризики від наявності надлишкової ваги активним способом життя. Принаймні, необхідно якомога більше рухатися.