Криомассаж - це спеціальна техніка масажу, заснована на використанні холоду, під час проведення цієї процедури косметолог не тільки робить масаж, але й впливає на шкіру дуже низькими температурами. Кріомасаж обличчя вважається ідеальним способом позбавлення від вікових змін шкіри, що дозволяє розгладжувати зморшки і підтягувати овал обличчя. Кріомасаж особи рекомендований при акне, подразненнях і запаленнях шкіри, при появі набряків і свербіння, порушення кровообігу і у випадках зниження імунітету.

Здійснюється криомассаж особи за допомогою рідкого азоту. Ніяких негативних наслідків ця процедура не викликає, тому що контакт рідкого азоту зі шкірою дуже короткочасний і утворена під час процедури повітряна подушка має низьку теплопровідність, завдяки чому рідкий азот безпосередньо на шкіру обличчя не діє.

Корисну дію кріомассажа особи

Криомассаж - це, безумовно, процедура не тільки корисна, але і дуже ефективна, адже завдяки їй знімається запалення і підсушується шкіра, нормалізується робота сальних залоз, знімається почервоніння, відновлюється мікроциркуляція крові. Крім того під дією кріомассажа відбувається відлущування верхнього шару шкіри, він також сприяє якнайшвидшому відновленню процесів обміну речовин в організмі.

Корисний вплив кріомассажа обумовлено короткочасним дією низьких температур на шкірні покриви. Під впливом холоду кровоносні судини різко звужуються з подальшим стійким розширенням, внаслідок чого поліпшується периферичний кровопостачання. У ході кріомассажа відбувається прискорення обмінних процесів в організмі і посилюється дія надходять в шкіру мікроелементів, амінокислот і вітамінів. Користь рідкого азоту і в його здатності попереджати старіння шкіри, при цьому чудово доглядаючи за нею. Привабливо і те, що для проведення процедури кріомассажа достатньо тільки рідкого азоту і не потрібно застосування дорогої апаратури і додаткових препаратів.

Процедура кріомассажа особи

Масаж холодом є досить приємною, швидкої і дуже ефективною процедурою виконуваної за допомогою рідкого азоту з низькою температурою кипіння. Азот - це такий газ, який перетворюється в рідину при різкому охолодженні (температура рідкого азоту мінус 196 ° С). Рідкий азот не має ні запаху, ні кольору, в ньому міститься 96% азоту і 4% кисню. При нагріванні рідина знову набуває газоподібний стан.

Як правило, зберігається рідкий азот в 8-ми або 16-тілітрових судинах Дьюара з яких його переливають в косметологічний термос. Для нанесення рідкого азоту на шкіру косметологи використовують спеціальну паличку з насічками, на якій закріплений ватний тампон, такий дерев'яний кріоаплікатор фахівці називають "очеретом". Умочуючи в рідкий азот аплікатор, косметолог швидкими обертальними переривчастими рухами виробляє криомассаж по напрямку масажних ліній особи. Швидкість виконання процедури викликана необхідністю встигнути виконати масаж до того, як рідкий азот встигне випаруватися. Тому займає сам криомассаж особи за часом всього 5-7 хвилин, незважаючи на те, що по ефективності впливу він порівнюється з сильнодіючими дорогими косметологічними процедурами.

Криомассаж особи хороший не тільки тим, що він абсолютно безпечний і безболісний, але й тим, що він не має прямого безпосереднього контакту зі шкірою, а значить, виключає навіть найнезначніші мікроскопічні пошкодження шкірного покриву.

Як практично будь-яка косметична процедура, кріомасаж особи принесе бажаний результат тільки при систематичному проведенні процедур, в стандартний курс входить 10-15 процедур, які слід виконати протягом 2-3 разів на тиждень.


Якщо криомассаж обраний вами просто для підтримки свій шкіри в хорошій формі, то буде достатньо двох стандартних курсів на рік. Якщо ж за допомогою кріомассажа обличчя ви вирішуєте інші більш серйозні проблеми, наприклад, такі як лікування прищів або вугрової висипки, то в цьому випадку терапія за допомогою рідкого азоту проводиться частіше і в основному в складі комплексного підходу до вирішення проблеми, коли додатково призначаються і інші косметичні процедури. До кожного пацієнта косметолог підходить індивідуально, залежно від існуючих проблем, стану і типу шкіри.

Результат дії кріомассажа на шкіру

Вплив кріомассажа на шкіру подібно хімічного пілінгу, коли відбувається відлущування верхніх шарів епідермісу і зародження здорових молодих клітин. Але на відміну від пілінгу дію кріомассажа більш фізіологічне, ніжне і м'яке. Час витримки та сила, з якою аплікатор надавливается на обличчя, можуть бути різними і залежать від типу і стану шкіри, але кожного разу це мінімальний вплив, в результаті якого виникає лише легке, швидко зникаюче побіління шкіри.

Зазвичай люди пройшли процедуру кріомассажа характеризують її як можливість "дати шкірі дихати". А в результаті нормалізації салоотделенія, особа набуває свіжий вигляд, колір обличчя стає рівним і красивим і виникає відчуття, що шкіра наче світиться зсередини.

Розширені можливості кріомассажа особи

Криомассаж в його класичному виконанні оновлює клітини епідермісу і сприяє нормалізації харчування шкіри. При використанні інших способів і схем кріомассажа вирішуються й інші косметичні проблеми. Наприклад, багато жінок знайомі з такою проблемою, як множинні кератоми на обличчі, яка швидко вирішується за допомогою інтенсивного кріомассажа повністю рятує від такого косметичного недоліку.

Частою косметичної проблемою є постійне почервоніння шкірних покривів особи - це розацея ( так звані рожеві вугри в судинній стадії). Ця проблема турбує багатьох жінок і часто пов'язана з медичними показаннями, проте метод електронної мікроскопії показав, що після проведення 15-20 процедур кріомассажа, в уражених тканинах відбувається повна перебудова судин, завдяки якій "підшкірні озера", які й дають цей ефект почервоніння, запаюються (склерозируются) і в кінцевому підсумку зникають зовсім. А значить, немає необхідності видаляти кожен сосудик окремо, так як відбувається тотальне повне вирівнювання судинної сітки.

Протипоказання до проведення процедури кріомассажа

Криомассаж особи - процедура настільки фізіологічна, що чудово поєднується з будь-якими іншими методами догляду за шкірою обличчя. А єдиним протипоказанням до застосування кріомассажа може стати тільки індивідуальна холодова непереносимість.

Небажаний криомассаж особи в жарку пору року, так як шкіра після процедури може особливо гостро реагувати на дію прямих сонячних променів, чому може виникнути лущення і навіть з'явитися ризик гіперпігментації.