Мати прекрасний зовнішній вигляд і виглядати ефектно хочеться кожній жінці, незалежно від віку, способу життя і стану здоров'я. Практично всі пані вважають це вагомим приводом витрачати чималі кошти для досягнення цієї мети.

Час від часу на шкірі, навіть у юних дівчат, виникають не особливо симпатичні темні смужки. Мова піде про розтяжках - досить часто зустрічається дефект шкіри.

Розтяжки (ще називають їх стрії ) є дефектом шкіри, що викликається пошкодженням еластичних волокон епідермісу в результаті надмірного натягу та/або гормональних змін.

Перш за все, з'ясуємо причини виникнення розтяжок. Найчастіше, в їх появі винен гормональний дисбаланс в організмі. Також може бути в якості передумови і неправильне харчування .. Що ж викликає гормональний дисбаланс? Найчастіше, це якісь різкі фізичні зміни в юнацькому віці, коли в період прискореного підліткового статевого дозрівання наднирники і яєчники виробляють в рази більше гормонів, ніж до цього. У більш пізній час причиною порушень в організмі може стати, наприклад, вагітність, що є стресом для всього організму жінки. В цей час може змінитися гормональний цикл, що в свою чергу призводить до зміни структури шкіри, молочних залоз і форми тіла взагалі.

Здоров'я, краса жіночої шкіри виглядає багато в чому завдяки еластину і колагену. Компоненти, що входять до їх складу, сприяють уповільненню процесу старіння клітин організму. Коли в процесі синтезу цих речовин порушуються якісь процеси, шкіра відразу ж стає особливо вразливою. Збільшення животика під час перебігу вагітності сприяє розтягуванню м'язів, а також шкіри передньої черевної стінки. Крім того, часто шкіра не справляється з якимись швидкими змінами в організмі, у зв'язку з чим на шкірі і виникають проблемні ділянки. Найбільше схильні растяжкам люди, які швидко набирають зайву вагу або, навпаки, різко худнуть.

Під час правильно протікає вагітності у жінки значно збільшуються молочні залози.


Це відбувається тому, що життя дитини залежить від повноцінного харчування. Однак, при цьому відбуваються порушення в обміні речовин, гормональні зміни в період вагітності прямим чином відбиваються і на шкірі. Вона може виснажуватися в деяких місцях на тілі, що викликає появу розтяжок. Незважаючи на те, що це не особливо прикрашає жіноче тіло, в період вагітності це цілком нормально ...

Якщо перепади гормонального характеру в організмі трапляються часто, то у випадках, не пов'язаних з гормональними змінами, поява розтяжок, безсумнівно, повинно викликати відчуття неспокою. Адже безпричинне, на перший погляд, поява розтяжок може вказувати на якусь хворобу, наприклад, це може бути пов'язано прямо з якимсь пухлинним процесом, серйозним порушенням роботи надниркових або значним порушенням роботи органів ендокринної системи. У будь-якому випадку краще звернутися до професіонала-лікаря - для отримання точної консультації.

Що стосується реакції організму на розтяжки, то в більшості випадків здоровий організм сам, без допомоги зовнішніх факторів, здатний справлятися з даними проблемами. Розтяжка є по суті внутрішньошкірним розривом, реакцією організму на який є активізація процесів регенерації. Організм намагається ліквідувати розрив шляхом заповнення його сполучною тканиною. Рожевий колір розтяжок якраз і говорить про те, що відбувається боротьба з розтяжками сполучною тканиною, яка насичена кровоносними судинами. Через деякий час рубці поступово починають бліднути, перетворюючись практично в непомітні полосочки. Проблемою залишається тільки той факт, що в сполучної тканини немає пігменту, відповідального за забарвлення шкіри, у зв'язку з чим непомітний в звичайних умовах рубець не покривають засмагою, що необхідно мати на увазі ...