Великдень - головне свято православного календаря, у католиків він поступається хіба що Різдву. Ретельні приготування і масові гуляння доводять, що цей день почитаємо, а традиції живі. Як же святкують Воскресіння Христове в різних куточках світу?

В Англії збираються в неділю всією сім'єю, їдять баранчика, пасхальний торт, фарбовані яйця і "хрестові булочки". У великодній понеділок дітям дарують на вулицях цукерки та іграшки.

У Франції в недільний ранок батьки ховають в будинку шоколадні яйця, а діти повинні їх знайти. Основне святкове блюдо - смажений курча. Основна прикраса будинку - дзвіночок.

В Італії збираються на головній площі Риму послухати привітання Папи. Основне святкове блюдо - "коломба" - кекс у формі голуба, крім того, їдять баранину і листковий пиріг з сиром і яйцями.

У Швеції прийнято розводити на вулицях багаття, щоб відлякувати нечисту силу, яка в ці дні , нібито виходить у місто.


Крашанки роблять з кольорового паперу і начиняють цукерками.

У Польщі влаштовують народні гуляння з піснями і хороводами навколо багаття. Їдять "бабу" з солодкого дріжджового тіста з начинкою і "мазурики" - пісочні пироги, прикрашені цукровими яйцями, кремовими квітами та шоколадними гілочками.

У Мексиці свято триває майже два тижні і супроводжується великодніми танцями і театралізованими виставами, пише Профі Ньюс.

В Австралії прийнято відзначати Великдень із родиною на природі. Їдять яловичину, баранину і курчати, а на десерт - солодке блюдо Pavlova. Дарують гостинці у формі кролика.

У США дітям дарують цукерки від пасхального кролика. Будинки прикрашають ліліями. А в пасхальний понеділок президент країни разом з дітьми бере участь в обов'язковому "катанні пасхальних яєць" на галявині перед Білим домом.