Останнім часом в ужиток школярів увійшло нове слівце "діставати" або "доводити". Раніше це називалося "дражнити", але від зміни терміну суть не змінилася. Чи можна чимось допомогти дитині, якого ображають однокласники?

Глузування в дитячому середовищі річ звичайна. Подібними дразнилками розважалися ще наші пра-прадідуся і пра-прабабусі:

- Вам привіт прислала Маша!
- Яка Маша?
- Свиня ваша!

- Ой, дивися, у тебе на черевиках бруд!
- От і вклонився, немов я тобі князь!

Це один із способів скинути напругу від уроку і весело провести час на перерві. Але коли жарт повторюється постійно або стає принизливою, скривджені діти реагують на неї по-різному. Одні, упевнені в собі "підколи" ігнорують, інші - не вирішуються подавати виду, треті, стрімголов, лізуть в бійку або намагаються викликати кривдника на словесну дуель. Дуже часто дражнилки переростають в у відверту ненависть серед дітей.

Але якщо ваша дитина ковтає сльози образи, стає замкнутим, відмовляється йти в школу - значить, без підтримки батьків не обійтися.
Розмова з учителем
Розпитайте класного керівника наскільки добре ваша дитина вписався в колектив. Чи є у нього друзі-приятелі, як він поводиться на перервах.Якщо ваші побоювання підтверджуються, то дайте знати про це вчителя. Йому буде набагато легше, ніж вам поставити дразнільщіков на місце.

Попросіть вчителя дати вашій дитині постійне завдання (відповідальний за щоденник, за поливання квітів, за крейду біля дошки). Маленькі діти люблять подібний тягар відповідальності, це значно підвищує їх самооцінку, пише tiamo.my1.ru
Як вибудувати відносини
З остраху стати мішенню для насмішок, не кожна дитина зважиться запропонувати себе на кращу роль в грі або іншої колективної діяльності. "Своя" територія, "свій" дорослий - ось, що потрібно дитині, щоб відчути себе в безпеці і розкрити свої таланти, кращі риси характеру. Якщо ваша дитина в класі новачок - запросіть його однокласників додому.

Влаштуйте невеликий дитяче свято, разом сходіть в похід до найближчого лісового масиву або придумайте інтелектуальний турнір кмітливих. Він скоро знайде собі друзів з числа "старожилів" класу, а насмішники заспокояться, адже вони найчастіше доводять тих, хто самотній і беззахисний. А якщо є мушкетерська підтримка - те, які вже тут дражнилки?