Це дуже велика і глибока тема, яка вимагає самого серйозного підходу, і, по відношенню до неї, в сьогоднішньому суспільстві можна зустріти самі різні думки, часом, абсолютно протилежні одна одній.

Купуючи тварину, слід враховувати те, що у вашій родині є малюк, можливо, не один. Зрештою, все вирішують самі батьки, адже саме вони несуть відповідальність за тварину. А ось брати тварину для маленьких дітей тільки в якості живої іграшки не потрібно - ця роль може скінчитися трагічно для вашого маленького вихованця.

Хвостаті, пернаті, чотириногі .. неважливо, як і яким шляхом, хтось із них потрапив у ваш будинок. Головне те, що потрапив, оселився, став рівноправним членом сімейства, і вимагає до себе уваги не менше, ніж будь-який інший член сім'ї. А маленьке цуценя або кошеня, це, по суті, ще одна дитина у вашій родині.

Так чи інакше, давайте поговоримо про те, який вплив роблять тварини, вже живуть поруч з нами, в сім'ї, на нашого дитини, а саме - про звичні мешканців наших будинків і квартир - кішках і собаках.

Їх поява в будинку відкриває нові горизонти в житті сім'ї. Опустимо ветеринарні та гігієнічні тонкощі, пов'язані з утриманням тварин, залишивши їх на відповідальність самих власників.

Напевно, ні для кого не стане новиною факт, що більшість кішок і собак гаряче прив'язуються до дітей, особливо, якщо вони разом ростуть. Тварина в будинку допомагає спілкуванню, налагодженню відносин з усіма членами сім'ї, згуртовує сім'ю. Ви опікуєтеся слабке, беззахисне істота, а воно, у свою чергу, бере на себе турботи про вас.

Так, так, саме так. Якщо вести мову про вищі ссавців, кішках і собаках, слід пам'ятати, що у жіночих представників цих видів, дуже сильно розвинений материнський інстинкт. І собака цілком здатна, абсолютно добровільно, перекласти на свої плечі тягар ваших турбот про дитину.

Одна моя знайома розповідала, що завдяки її домашньої собаці - ердельтер'єра Читі, вона не мала жодних проблем зі своєю дитиною. Як вона висловилася: "Не чула і не бачила" свою дворічну Віку.

Приходила з роботи, спокійно готувала вечерю, займалася своїми справами, в той час як Чита, буквально ні на крок не відходила від Віки, контролюючи кожне її дію. Вони дружно возилися на килимі, грали в іграшки, дитина завжди була в хорошому настрої і чимось зайнятий. Знайома зрозуміла значення собаки в їх житті, коли Чити не стало.

Так, це нормальна поведінка дорослого собаки, незалежно від статі. Вона бере на себе функцію няні. Однак не варто занадто часто передоручати їй свої обов'язки, інакше ви ризикуєте замість першого слова "мама", почути від дитини собаче "гав".

Собака бере на себе функцію охорони, захисту вашого малюка не тільки в будинку, але й за його порогом. Можете бути впевнені, собака нікому не дозволить образити вашого малюка на прогулянці. Часто доводиться бачити, що саме по відношенню до маленької дитини у собаки виникає найсильніший батьківський і охоронний інстинкт.

Ну, а якщо ваша дитина і щеня ростуть разом, між ними виникає незвичайний емоційний контакт, прихильність, яка зберігається на довгі - довгі роки. Такі відносини можна назвати територією любові, на яку ніхто не має права вторгатися. По - всякому разі, вже собака - то цього точно не допустить, будьте певні!

Спільне виховання дитини і цуценя, як показує практика, дуже благотворно позначається на дитині. При цьому, дуже важливо, що б батьки якомога раніше пояснили дитині, як слід спілкуватися з тваринами, що цуценя все відчуває і розуміє, що йому не можна робити боляче: тягати за хвіст, вуха, бити, щипати і т.д.

Вважається, що кішки, як більш нижчі істоти, не здатні бути таким же другом дитині, як собака.


Повірте, здатні, та ще й як! Часто навіть дорослі, цілком самостійні і незалежні бойові коти, улюбленці сім'ї, довго прожили з дорослими, тільки з появою малюка починають проявляти свої найкращі якості, перетворюючись на ласкаве і терпляче істота, що дозволяє дитині робити з собою буквально, все, що завгодно.

Існує й безліч прикладів того, як кішки самовіддано захищали своїх господарів або їхніх дітей, коли бачили, що тим загрожує небезпека. При вигляді небезпеки, у кішки сама по собі виникає негативна реакція, а відчуваючи, що небезпека загрожує люблячим її людям, добра домашня Мурка здатна перетворитися на розлючену левицю. Як чинити з ворогами, її вчити не треба. Це теж вроджений рефлекс.

Тому не варто забувати про те, що і кішки, і собаки належать до хижаків. Це дуже високорозвинені тварини, і вимагають до себе належного ставлення і, певною мірою, поваги. І буде дуже добре, якщо ви зумієте пояснити це і вашому малюкові.

На прикладі домашнього вихованця вам буде набагато простіше пояснити дитині деякі речі. Припустимо, таку складну для дитячого сприйняття тему, як питання життя і смерті, адже у тварин життя набагато коротше нашої. Або звідки беруться діти. Іноді кішки, собаки, щури і хом'яки народжують в наших квартирах.

Не старайтесь випровадити дитину в цей час з кімнати, нічого хорошого з цього не вийде. Краще просто поясніть, що щось схоже відбувається і у людей. Нехай дитина сприйме це як цілком природний процес. Всі подальші питання і розпитування будуть зняті, так само, як і недомовки на цю делікатну для багатьох тему.

А дитина постарше здатний навіть самостійно прийняти пологи у кішки або собаки. Хтозна, можливо, вашу Мурку "закортить" саме у вашу відсутність. Дуже корисний досвід для дитини на майбутнє, пише mamashkam.net.ru

Навіть якщо у вас немає домашньої тварини, і вам зовсім не хочеться брати на себе таку відповідальність, не обмежуйте свого малюка безпристрасним спогляданням тварин у книжках і зоопарку. Виходячи з будинку, прихопіть недоїдену котлету для дворового Тузика або сусідської Мурки. Нехай малюк сам погодує кошеня, собачку.

І ні в якому разі не треба лякати малюка тваринами: "Не підходь до собаки - вкусить, не чіпай кішку - подряпає". Якщо тварина добре вам знайоме, налаштоване доброзичливо і не має явних ознак хвороби, можна дозволити малюкові погладити його. Нічого страшного не трапиться.

Це відмінний спосіб привчити малюка мити руки відразу після прогулянки, і заодно навчіть його, як ставитися до чужих твариною, навчіть не боятися їх і правильно себе вести з ними. Наприклад, ніколи не тікати від собаки, не чіпати незнайомих тварин. У малюка з'явиться можливість наочно вивчити "мову тварин".

Зверніть увагу дитини, що означає, коли собака або кішка виляють хвостом, які ознаки агресії тварини, явно показує, що до нього підходити не слід, розкажіть про основні звички звірів. Це дуже знадобиться дитині в подальшому. Адже колись він вийде у двір без вашого супроводу.

Щиро шкода тих людей, хто в дитинстві був обділений спілкуванням з братами нашими меншими. Адже саме в дитинстві формується наше ставлення до навколишнього світу, закладається фундамент милосердя та доброго ставлення до всього живого. Це необхідно людині для того, що б гідно пройти по життю.

І якщо малюк ще в ранньому дитинстві був привчений ставитися до тварин з повагою і милосердям, можете бути впевнені в тому, що жорстокість ніколи не буде йому властива не тільки по відношенню до тварин, але і по відношенню до інших людей.