Зерна злаків містять в собі всі необхідні для організму складові частини для підтримки здоров'я: альбуміни, крохмалі, рослинні масла, сліди жирів. За поживністю вони займають місце слідом за бобовими культурами.

Найчастіше зерна злакових культур застосовуються в їжу людини у вигляді різних каш і при приготуванні хлібобулочних ізделій.Хлеб, в тому вигляді, в якому він готується людиною зараз, не цілком відповідає вимогам, пропонованим природним способом життя. За рекомендаціями древніх при приготуванні хліба не варто використовувати ні дріжджі, ні кисле тісто, ні сіль. Зерна, призначені для помелу, мають перероблятися на спеціальних млинах, де з них виходить груба борошно, що містить достатню кількість висівок.

Мало хто знає про те, що в клейковиною, що знаходиться у висівках, сконцентровані найбільш поживні частини борошна з великим вмістом фосфатів. А люди, за своєю марнотратства, згодовують ці висівки худобі або просто викидають, позбавляючи себе корисною і здорової їжі.

Хліб з висівками має ще й ту перевагу, що він посилює виділення слини, шлункового і кишкового соку, механічно дратує кишечник, посилюючи його перистальтику. Якщо ж до борошна, призначеної для випічки хліба, додавати зерна плодів, то можна позбутися від важких розладів травлення, які не піддаються іншим методам лікування.

Одним з найважливіших продуктів харчування людини є пшениця. Пшеничне борошно йде на приготування хліба. Крохмаль, отриманий з пшениці, йде на виготовлення мазей і присипок. Відвар з крохмалю - прекрасне обволікаючий засіб.

Так звана "рідина Мітрошкіна" (продукт подвергнувшегося ферментації пшеничного вірна) використовується для лікування деяких видів екзем.

При сильному кашлі і катаральних явищах з боку носоглотки застосовують наступний відвар : 1 склянка пшеничних зерен кип'ятити протягом 1 години в 1 літрі води, процідити, додати 500 г меду.


Приймати по 1/2 склянки 3-4 рази на день.

В якості вітамінного напою (який містить велику кількість вітамінів групи В) застосовують відвар пшеничних висівок: 200 г висівок залити 1 літром окропу і кип'ятити протягом 1 години. Процідити і пити по 1/2 склянки при авітамінозах і органічних захворюваннях нервової системи.

Овес і рис за поживністю і засвоюваності можна поставити в один ряд з пшеницею і житом, пише doctorate.ru.

Молочні та прісні вівсяні каші дуже добре відновлюють сили породіль, посилюють лактацію, допомагають хворим, які перенесли важке захворювання або операцію, швидше набратися сил і встати на ноги. При проносах вівсяної відвар або рідкий кисіль з вівса є одним з кращих лікувальних засобів.

Рис є одним з основних продуктів харчування країн Південно-Східної Азії, Японії та Китаю. У цих країнах з рису готують сотні різноманітних страв. Рис містить більше вуглеводів, ніж овес, але кількість білків у ньому обмежена. Тому при приготуванні страв з рису необхідно додавати в них молоко чи яйця.

Рисовий відвар добре зміцнює шлунок, особливо при диспепсії у дітей. При приготуванні страв з рису потрібно пам'ятати, що основні вітаміни містяться не в самих рисових зернятках, а в лушпинні. Особливо лушпиння рису багата вітамінами групи B.