Ніжна засмагла шкіра - мрія будь-якої жінки і одна з провідних модних тенденцій з початку ХХ століття. І з приходом весни багато хто намагається надати шкірі бронзового відливу - адже яскраве сонце зовсім невдало підкреслює її сірість і блідість після холодів.

Однак, чи шкідливий солярій насправді? Тут, як у кожної медалі, є дві сторони.

. Ультрафіолетові промені бувають двох типів - А і В. І якщо промені типу А ущільнюють шкіру і надають їй той самий бажаний бронзовий відтінок, то промені типу В старять шкіру, так як під їх впливом руйнуються колагенові волокна і еластин, і вона стає зморшкуватою, в'ялою , схильної до пігментації і сухості. Крім того, може виникнути алергія у вигляді фотодерматитів і гіперпігментацій, вилікувати які дуже складно, а іноді й неможливо. Також від УФ страждає шкіра губ, так як вона позбавлена природного захисту - меланіну, тому за губами під час відвідування солярію також потрібен особливий догляд, тому обов'язково використовувати засоби для засмаги в солярії.

Останні дослідження викликають у лікарів неабияку тривогу : за їхніми даними, у відвідувачів солярію ризик розвитку раку шкіри в 2,5 разів більше, ніж у тих, хто не користується його послугами. І більше того - у людей з дуже світлою шкірою цей ризик ще вище. Недарма ВООЗ вважає обладнання штучної засмаги однією з основних причин раку шкіри в наш час.

. УФ - промені життєво необхідні для утворення вітаміну Д, без якого в нашому організмі не засвояться ні кальцій, ні фосфор. Крім того, розроблено новітній метод лікування - геліотерапія, який дозволяє успішно боротися, зокрема, із зимовими депресіями - адже їх основна причина - брак сонця.

.


Основний користь солярію в тому, що кількість ультрафіолетового випромінювання в ньому можна регулювати, крім того, там немає найнебезпечнішого типу променів - С. Однак медики цілком справедливо вважають солярій небезпечним. Тому перш, ніж іти на ризик заради краси, потрібно прийняти кілька нескладних заходів, щоб максимально убезпечити себе.

Не варто відвідувати солярій більше 50 разів на рік, інакше шкіра не встигне відновитися. Тим, хто старше тридцяти, не можна відвідувати солярій частіше одного разу на тиждень. Визначитися скільки засмагати в солярії - не складно, максимально це 10 - 15 хвилин.
Солярій дуже шкідливий для волосся, тому перед кожною процедурою їх потрібно покривати косинкою або панамкою.

Крім того, потрібно прикривати соски, а жінкам після тридцяти - всі груди. Оскільки ніжна шкіра губ не захищена меланіном, обов'язково користуватися бальзамами або спеціальними помадами.

Так як УФ - промені проникають навіть крізь закриті повіки, що дуже шкодить сітківці, не можна знаходиться в солярії без спеціальних захисних окулярів, пише forvipgirls. ru.

Не слід митися прямо перед солярієм, а після нього не рекомендується використовувати жорсткі очищаючі засоби, такі як скраби, спиртові розчини або крему глибокого проікновенія. В даному випадку оптимальний догляд - це легке зволоження і рясне пиття, тому при засмагу шкіра втрачає дуже багато вологи.

Як ми бачимо, солярій може стати приємною і корисною процедурою, якщо застосовувати всі запобіжні заходи та заздалегідь порадитися з фахівцем.