З самого народження дітки наслідують міміці, всіляко виражають свої емоції і намагаються на свій лад зав'язати розмову з дорослими - спочатку криком або плачем, а з часом першими звуками, які можна вважати початком навчання мови.

До другого місяця життя малюк вчитися видавати більше зв'язкові звуки, в його мові з'являються вже поєднання голосних і приголосних - щось на кшталт "а" і "ах" і часто пов'язані з "кх", щось на кшталт "екха" або "окхо". До третього місяця мова його збагачується гаркавим звуком "р" - малюк починає видавати гортанні звуки.

Але навіть на цьому етапі перших спроб управляти голосом, батькам варто розмовляти з дитиною. Ви самі побачите, яку радість приносять йому ваші розмови - якщо малюк бачить реакцію, він сміється і відповідає вам, будь то просто якесь оповідання або ж імітація видаються ним звуків.


Коли малюк щось бурмоче, він періодично зупиняється і чекає відповіді, простягає ручки, як би закликаючи вас вступити в діалог.

Багато хто помилково вважають, що одностороння розмова з дитиною не має сенсу - і максимум сюсюкаються з ним да белькочуть, проте практика показує - діти, з якими розмовляли "на рівних", швидше навчаються і раніше починають говорити. Однак не варто все ж користуватися повсякденному промовою - краще використовувати прості короткі фрази, примітивні образи, сказані приглушеним голосом, які простіше сприймаються і з часом складуть базу перших слів вашої дитини.