Завжди бути в курсі всього, що відбувається з дитиною тобі допоможе звичайний настінний календар з олівцем в дитячій. Це досить простий спосіб день у день стежити за тим, як росте, набирає вагу твій маленький, як змінюються його звички і настрій.

Завжди бути в курсі всього, що відбувається з дитиною тобі допоможе звичайний настінний календар з олівцем в дитячій. Це досить простий спосіб день у день стежити за тим, як росте, набирає вагу твій маленький, як змінюються його звички і настрій.

1 тиждень:тихо, він адаптується ...

Малюк з'явився на світ! Його організм запускає програму адаптації до умов зовнішнього середовища. До кінця першого місяця всі перехідні процеси мають завершитися. Але поки малюк пристосовується, переносить щеплення (в перший день його щеплять від гепатиту В, на 3-й - БЦЖ), йому потрібно допомогти. І насамперед - налагодити грудне годування.

Повноцінне харчування в будь-який момент, коли йому захочеться, - найголовніше для нього зараз. Адже, щоб пройти по родових шляхах, крихітка доклав титанічних зусиль. Через це в перші дні малюк не набирає, а лише втрачає масу (без паніки!). Але от, щоб процес був менш вираженим, крихітці потрібно заповнювати витрачену енергію.

Отже, якщо ти доклала малюка до грудей в перші хвилини після пологів, ти - розумниця! Густе живильне молозиво, яке виробляється в маминих грудей, необхідно для поповнення сил, імуноглобулінів, що захистить дитину від зовнішніх мікробів і бактерій.

Словом, з перших хвилин настройся на успішне годування груддю. А за нього не турбуйся: в перші півгодини після появи на світ у малюка сильні рефлекси. Завдяки їм він без проблем бере груди, тим самим допомагаючи і мамі налагоджувати лактацію. Твоє завдання - не допустити збою.

2 тиждень:стеж за молоком

Грудного молока значно додалося. Ти відчуваєш сильне набухання молочних залоз і, можливо, навіть біль при годуванні. Не лякайся, така інтенсивна вироблення молока - явище тимчасове, твоє тіло пристосовується до грудного вигодовування і надалі буде вироблятися стільки молока, скільки знадобиться твоєму дитині.

Але ігнорувати сильні болі теж не можна. Не допусти ускладнень - виклич консультанта з грудного вигодовування. Якщо твоя груди не спорожняється повністю, то в ній неминуче застоюється молочко, що нерідко призводить до запалення. Підвищується температура (до 38-39 ° С), з'являється озноб, груди стає дуже болючою, іноді навіть порушується відтік молока ...

Спеціаліст же навчить тебе правильно прикладати дитину до грудей і доглядати за нею, щоб запобігти застійний процес.

3 тиждень:увагу до пупкової ранки

З пологового будинку зазвичай дитину виписують після того, як відпаде залишок пупкового канатика. На його місці залишиться пупкова ранка - ненадовго, тижнів на два. Вірніше, до цього часу вона вже практично затягнеться. Але не без маминого участі. Ранку доведеться обробляти двічі на день: крапни перекисом водню в центр пупочка, прибери тампончиком все, що вийшло після спінювання, і змасти навколо зеленкою. А коль ти будеш частіше дозволяти ранці дихати, не надягаючи крихті відразу після процедури підгузник, то вона заживе ще швидше.

Однак якщо через 2-3 тижні ранка не затягнеться, а, навпаки, почервоніє, почне сочитися, неодмінно покажіться лікаря!

4 тиждень:одягай по погоді

Якщо до цього часу ваші прогулянки з дитиною були нетривалими, то до кінця першого місяця новонароджений може гуляти вже приблизно 2-2,5 години. У вітряну, морозну або дощову погоду - менше.

Перший час тобі буде важкувато визначити, наскільки дитина себе добре почуває в тій чи іншій одязі.


Але ти не помилишся, якщо не станеш кутати малюка ні на вулиці, ні будинку. Сигналом перегріву послужить його мокра шийка або прискорене дихання. А щоб перевірити, чи не мерзне він, звертай увагу не стільки на його ручки-ніжки (вони можуть бути прохолодними, адже ще не налагоджена циркуляція крові), скільки на животик і груди.

Якщо ці зони холодні, крихітку потрібно утеплити. Сигналом переохолодження також може стати мармурова, покрита плямами шкіра на плечах і грудях.

5 тиждень:будь поруч ...

.. По можливості, звичайно. Однак багато фахівців стверджують, що саме з 5-го тижня життя немовля починає гостро відчувати потребу в тактильних відчуттях. Він стає більш чуйний до дотиків, запахів. Малюк вже посміхається і навіть може відреагувати на ту чи іншу ситуацію плачем або радісним збудженням. Малюкові дуже потрібна матуся: її тепло, молоко, дихання. Правда, і ти потребуєш в перепочинку поза домом. І цілком можеш собі це дозволити: годину-півтори в день або ввечері присвяти лише собі. А крихітка проведе час з татом, до чиїх рук він вже встиг звикнути не менш маминих. Та й для чоловіка кращого способу навчитися догляду за дитиною не придумати. належить засвоїти.

6 тиждень:перевіряй його стілець

Зараз ти помітиш, що частота стільця у малюка зменшилася. Це нормально. Якщо він набирає вагу, добре себе веде, мочиться 5-6 разів на день, причому у великій кількості, то хвилюватися, мабуть, не варто. Головне, не допустити запорів в період введення прикорму або пиття.
7 тиждень:дозволь йому грати

Самостійно! Малюк вже в стані надовго затримувати погляд на предметах і може стежити очима за рухомими об'єктами. Його ручки і ніжки знаходяться в постійному русі. Крихітка вже отримує задоволення як від спостереження за брязкальцями, підвішеними над ліжечком, або мобіле, так і від своїх пальчиків. Дитина спостерігає і за тобою. Він завмирає і уважно слухає, коли ти йому щось розповідаєш. Роби це частіше! Саме час стимулювати розвиток мови маленького. Саме в цьому віці він починає гуліть, вступаючи в одну з найважливіших стадій доречевого розвитку.

8 тиждень:Не пропусти стрибок

Психологи вважають, що саме в 8-9 тижнів немовля робить стрибок у розвитку та світосприйнятті. Пояснюють учені це тим, що значно збільшується його об'єм голови і імпульси мозку змінюються. Малютка практично весь час неспання спостерігає і робить свої відкриття. Нерідко вони його лякають, тому в цей період він знову стає примхливим і вимогливим. Не хвилюйся!

Намагайся підлаштовуватися під нього. Не залишай його одного підлягає, носи з собою в слінгу або на руках. Укладай в крісельце в їдальні навіть тоді, коли ти обідаєш. Йому дуже подобається спостерігати за твоєю мімікою.

8 тиждень:ширше простір!

Двомісячний дитина починає переміщатися за межі свого звичного простору. Його приваблюють яскраві або кольорові об'єкти, складні конструкції, кольору і форми. Він не тільки активно спостерігає, а й вивчає. Саме час для ігор на ігровому килимку, причому не тільки з тобою, але і з іншими членами родини. Малюкові вже цікава велика компанія.

10 тиждень:зроби яскравішою!

Подаруй дитині нову яскраву іграшку, що видає звуки і складається з декількох різних по текстурі матеріалів. Щоб йому приносило задоволення не тільки її розглядати, але й обмацувати! З спостерігача він перетворюється в активного експериментатора.