Комп'ютерні технології стрімко увірвалися в життя кожної родини. Всі зрозуміли, що технічний прогрес зупинити неможливо і наших дітей відгородити від цього чудо-ящика, при всьому бажанні, нам просто не вдасться.

Але чи так це захоплення необразливо і що ми - батьки можемо зробити, щоб захистити своє чадо від негативних наслідків "комп'ютероманові"?

Організм дитини в цьому віці бурхливо розвивається. Остаточно формується кісткова система, формується зорова рефракція ока. Кисть руки у дітей цього віку знаходиться в стадії розвитку. Інтенсивне перетворення зазнає функція - довільної уваги. Акомодаційна система очі в цьому віці вже готова до певної зорової навантаженні. Однак, лише до певної!

Перевантаження можуть дуже негативно позначитися на зорі дитини. Тому, все зорові навантаження для дошкільнят повинні бути строго нормовані. Як ми вже згадували, сучасна дитина знайомиться з комп'ютером дуже рано. І ми батьки спочатку радіємо, дивлячись, як наш малюк спритно натискає на його кнопки.

Звичайно, нам так спокійніше, адже дитина не бігає невідомо де, а тихо сидить вдома за комп'ютером. Але незабаром ми розуміємо, що машина емоційно починає замінювати дитині нас - батьків. Ми починаємо тривожитися, а медики б'ють тривогу. Чи все так погано? Не можна не відзначити, що в ході спілкування з комп'ютером діти починають вирішувати логічні і просторові завдання.

Вони починають порівнювати, зіставляти, аналізувати, набувають розвинене абстрактне мислення. Звичайно, все це вимагає від дитини значного зорового і розумового напруження. Світлова пульсація комп'ютера лише посилює напругу очних м'язів. При всьому при цьому дитина обмежений у рухової активності, збільшується статистична навантаження.

Нервово-емоційне напруження зростає. Особливо сильне нервове стомлення викликають комп'ютерні ігри, тому що дитина постійно перебуває під сильним нервовим напруженням. Ігрові програми вимагають від нього швидкої реакції, пише babyma.ru.

Попередити перевтому у дітей можна. Для цього необхідно обмежити тривалість роботи за комп'ютером, використовувати відповідні віку дитини програми. Також необхідно регулярно проводити офтальмотренаж - гімнастику для очей.

Слід пам'ятати, що втома, неспокій і неуважність починають проявлятися у дітей уже на 14-й хвилині роботи на комп'ютері.


Після 20 хвилин роботи у 25% дітей медиками були зафіксовані негативні зміни з боку центральної нервової системи і зорового апарату.

Отже, на думку медиків, дитина п'яти-шести років може сидіти за комп'ютером лише 15 хвилин на день. Це обмеження допоможе дитині працювати за комп'ютером без шкоди для його здоров'я. Вас шокували ці рекомендації? Звичайно, ви вже звикли, що ваша дитина годинами сидить за комп'ютером. Однак ви повинні враховувати, що лікарі радять працювати за комп'ютером дитині цього віку лише три рази на тиждень. Необхідно привчити дитину з раннього дитинства берегти свій зір.

1. Поле комп'ютерного монітора необхідно закрити захисним екраном.

2. Відстань від екрана до очей має бути не менше 50-60 см.

3. Необхідно уникати нерівномірного освітлення робочого столу. Світло обов'язково повинен падати зліва.

4. Дитині необхідно регулярно пити морквяний сік. Як відомо, в морквині міститься велика кількість вітаміну А. Взимку можна пити відвар, приготований з моркви. Не варто забувати і про салати. Морква необхідно вживати з маслом або сметаною, так вітамін А краще засвоюється.

5. Ще одним природним помічником у зміцненні зору є петрушка.

6. Необхідно дитини привчити, щодня робити гімнастику для очей. Дана гімнастика для очей включає в себе наступні вправи: дитина повинна закрити щільно очі і уявити щось приємне. Потім, йому необхідно зробити десять кругових рухів очима. Спочатку за годинниковою стрілкою, потім проти.

Десять разів інтенсивно посувати очима вгору-вниз, праворуч-ліворуч. Після цього покліпати очима раз сто. Піднести палець до перенісся і подивитися на нього. На закінчення необхідно підвести дитину до вікна і показати йому що-небудь цікаве на максимально віддаленій відстані.

Ця гімнастика не забере ні у вас, ні у дитини багато часу. Однак, на думку медиків, вона надасть саме позитивний вплив на очну м'яз. Сучасних дітей позбавити комп'ютера просто неможливо. Тому завдання батьків полягає в тому, щоб зміцнити зір дитини і строго стежити за кількістю часу роботи дитини за комп'ютером.