Багатьом батькам знайома картина, коли відмовляючи в чомусь малюкові, він починає піднімати шум, який переростає в істерику, а згодом валиться на підлогу, захлинаючись сльозами. Не все так страшно, ми підкажемо, як забути про істериках назавжди.

По-перше, не варто лякатися, що з дитиною щось не так. Пам'ятайте, що істерика, по суті, поки ще неусвідомлений спектакль для вас. Однак є загроза, що згодом вона може перерости в підвищену нервозність, якщо вчасно не допомогти дитині позбутися цієї поганої звички.

По-друге, не варто піддаватися на дитячу "провокацію". Допомогти дитині потрібно, але не ласкою, жалістю і не беззаперечними вчинками. Не поспішайте піднімати його з підлоги, притискати до себе, давати цукерку або те, в чому відмовили. Лаяти також не потрібно - все це буде марним.

Краще в такій ситуації - не звертати уваги на шум, навіть вийти з кімнати: коли немає головного глядача, спектакль, як правило, припиняється.

Може бути й таке, що дитина і сам би вже і хотів заспокоїтися, так не може, настільки він збудився. Ось тут потрібно перевести його увагу на щось нове, несподіване і цікаве. Наприклад, скажіть, дивлячись у вікно: "Цікаво, чий це собака забігла до нас?", Або "Дивись, яка гарна пташка сіла на дерево".


У таких випадках, цікавість бере гору, сльози висихають, і ось ви вже разом мирно обговорюєте якісь цікаві речі.

Однак самі задумайтесь, поспостерігайте - чому у вашої дитини виникають такі бурхливі реакції.

Психологи вважають, що, як правило, їх причина в підвищеній збудливості дитини і в помилках виховання. Якщо хоч один раз малюкові вдалося домогтися свого своїми істериками і сльозами, дитина постарається завжди використовувати цей спосіб тиску на вас. У подібних ситуаціях не радиться бути занадто суворими, оскільки нервова дитина вимагає вашої уваги.

Намагайтеся самі не створювати грунту для конфліктів, якщо мова йде про щось не дуже істотному, краще відразу піти назустріч дитині. Однак коли сказали "Ні", значить не можна відмовлятися від свого слова.

Крім того, також важливо, щоб всі члени сім'ї діяли так само дружно, щоб ви, скажімо, не забороняли того, що дозволяє батько, і навпаки.

Наостанок варто підсумувати, що головними ліками від істерик залишається вашу увагу дитині: більше ласки, терпіння, розуміння, і ви можете ніколи більше не бачити істарік і сліз вашого малюка.