Бордюри для шпалер це популярний декоративний елемент, який використовується для оформлення стін у приміщеннях. Сьогодні існує кілька видів бордюрів. Основні їх різновиди, доступні сьогодні на ринку, будуть розглянуті нами далі.

Бордюри для паперових шпалер - вони є самими недорогими і при цьому недовговічними. Процес їх наклеювання досить простий. Також їх просто обірвати і помістити на нове місце. Мінуси їх вигоряння під УФ-променями. Будь-яких механічних впливів ці декоративні елементи бояться.

Неможливо проведення їх очищення миючими складами. Під їх впливом вони швидко псуються. Клеїти їх можна в тих приміщеннях, в яких досить часто відбувається зміна інтер'єру. Вони можуть бути рельєфними і гладкими. Також сьогодні доступні бордюри для паперових шпалер під фарбування.

Бордюри для вінілових шпалер - на паперовій основі виготовляють такі елементи. При виготовленні на них наноситься вінілове покриття. Вплив УФ-променів такі шпалери легко витримують. До десяти років вони можуть зберігати свій первинний вигляд, перебуваючи на стіні. Клеять такі бордюри в приміщеннях з підвищеними гігієнічними вимогами. Бордюри для вінілових шпалер не виділяють шкідливих речовин. Крім того, вони мають здатність дихати.

Бордюри для акрилових шпалер - своїм виглядом вони схожі на спінені бордюри на основі вінілу. Єдина різниця між ними не вінілова, а акрилова емульсія наноситься на паперове підстава.


У порівнянні зі своїми аналогами вони обходяться дешевше.
Бордюри для текстильних шпалер - з їх допомогою стіна набуває вишуканий вигляд текстильної драпірування. Вони складаються з двох шарів. Папір великої товщини і достатньої міцності знаходиться знизу. Зверху розташовується тканий матеріал. Антистатичні властивості - головний плюс таких бордюрів. Завдяки цьому пилу вони не накопичують.

Наступна послідовність дій виконується при наклеюванні бордюрів: на однакові відрізки виконують нарізування бордюрів. 1,5 м такої довжини повинен бути кожен відрізок. На верхній край шпалер, вже наклеєних на стіну, відрізки декоративних елементів поміщаються потім. Спеціальний клейовий склад використовують для наклеювання. Підстава бордюрів просто змочують водою, якщо вони вже містять клей. Змочивши, їх притискають на потрібному місці. Якщо ви збираєтеся купувати звичайні бордюри, тоді в магазині при покупці потрібно поцікавитися, який клей краще використовувати для наклеювання бордюрів.