У Палаццо Норманні (Палац норманів), перебувати Палатинская капела, яка являє собою прекрасний приклад арабо-норманського мистецтва в Палермо. Вона була побудована Роджером II з 1130 по 1140 рік. Каплиця прикрашена надзвичайною норманських-візантійської мозаїкою. Разом палац і каплиця - головні визначні пам'ятки Палермо.

Історія:

Палац був побудований для арабських емірів та їх гаремів в 9-му столітті, на території римської і пунічною фортеці. Зрештою відбившись від арабів, палац був повністю відновлений і завойований норманами. Каплиця Палатіна була завершена норманнским королем Роджером II в 1140 році.

Після того, як його залишили нормани, палац став валитися, поки не був виявлений іспанським віце-королем. У 1555 році він почав відновлювати його, і перетворив на королівську резиденцію.Що подивитися:

Палатинская каплиця складається з маточини з двома проходами і ділиться на високі овальні арки (чиї стовпи з граніту поставлялися зі Сходу) і покрита куполом. Інтер'єр повністю зроблений з мозаїки 12-го століття. Мозаїки зображують різних святих з біблійних сюжетів. Кольори мозаїки мають незвичайну глибину і яскравість, що зраджує всьому реалістичний вигляд.

Стелі, оздоблені біблійними історіями, а також сценами з арабської та норманської придворного життя - в тому числі полювання, танці і навіть пікнік в гаремі.

Серед обстановки найпомітніший - величезний королівський трон, покритий мозаїкою біля входу в неф, а з 12-го століття - Пасхальна канделябр з різьбленими фігурами, дикими тваринами, і листям аканта.