Якщо раціон максимально збагатити м'ясом, морепродуктами, фруктами і овочами, які в далекому минулому були найбільш доступними для наших предків, можна не тільки схуднути, але і скоротити ризик серцево-судинних захворювань та інших хронічних захворювань. Саме за таким принципом працює дієта Палео. Її можна вважати поверненням "назад до основ", оскільки вона забороняє продукти, що стали популярними разом з сільськогосподарськими досягненнями, а саме, все зерна, рафіновані або оброблені харчові продукти, сіль.

Ця дієта популярна серед людей, які намагаються наростити м'язову масу, тому що вона дозволяє вживати стільки білків, скільки ви хочете. Раціон допоможуть заповнити молюски, яйця, горіхи, м'ясо, овочі, коріння, ягоди і фрукти. Строго виключені з цієї дієти молочні продукти, зерно, цукор, бобові, оброблені жири, додавання солі і все, чого люди не вживали в їжу сотні років тому.


Крім того, людям на цій дієті можна пити тільки воду, зелений чай або кокосову воду.

Дієта Палео все ще досить нова, тому існує не так багато досліджень по довгостроковому впливу. Тим Проте, одне невелике дослідження десятка людей, які використовували дієту Палео протягом 10 днів показали, що після неї покращилися рівні інсуліну, глюкози та ліпідного профілю.

Плюси даної дієти полягають у тому, що вона включає в себе велику кількість продуктів і жирів омега-3, які, як вважають, допомагають покращувати здоров'я. Високе споживання білка може також означати, що дієта не буде сприйматися організмом, як "голодна".

Мінуси дієти Палео, на думку експертів, в тому, що вона вимикає традиційно здорові продукти, такі, як знежирені молочні продукти, бобові й цільні зерна. Вони, як вважають, забезпечують більшу частину кальцію, вітаміну D та інших поживних речовин у багатьох дієтах.