Гемоглобін є білком, який має у своєму складі залізо. Зниження рівня гемоглобіну ні до чого доброго не приведе, оскільки він здійснює одну з найважливіших функцій в організмі - перенесення кисню. Але і підвищення вмісту цього білка є серйозною проблемою.

Які показники гемоглобіну є високими

Нормальними показниками рівня гемоглобіну у жінок є 120-140 грам на літр крові. Однак у чоловіків це значення дещо відрізняється і варіює в межах 140-160 грам на літр. При вмісті гемоглобіну більше верхньої межі норми слід задуматися, як знизити гемоглобін у крові. Для цього необхідно звернутися за консультацією до гематолога, який призначить відповідне обстеження, визначить причину його підвищення і призначить необхідний курс лікування.

Високий рівень гемоглобіну призводить до збільшення в'язкості крові, що тягне за собою тромбоутворення (згустки крові) в судинах. Тромби дуже небезпечні, оскільки якщо вони відірвуться і з током крові потраплять в органи, можуть розвинутися такі захворювання, як інсульт та інфаркт. Якщо залишити без уваги збільшення рівня гемоглобіну, наслідки можуть бути навіть летальними.

Як знизити гемоглобін у крові

Для зниження рівня гемоглобіну слід змінити деякі переваги в їжі, а краще і зовсім повністю переглянути раціон.

У першу чергу фахівці-гематологи рекомендують обмежити вживання м'яса та печінки. Ці продукти можна замінити соєю, або ж бобовими.

Ягоди і фрукти червоного кольору містять у своєму складі спеціальні компоненти, які сприяють утворенню гемоглобіну. Яблука містять велику концентрацію заліза, тому рекомендується їх теж обмежити. Найкраще вживати банани.

Що стосується морепродуктів, обмежувати слід тільки споживання морської капусти.


Як відомо, кальцій ускладнює всмоктування заліза з кишечника, який входить до складу гемоглобіну, тому молочні продукти допоможуть дещо зменшити рівень цього білка в організмі.

Фахівці рекомендують людям з підвищеним рівнем гемоглобіну дотримуватися вегетаріанського харчування і випивати не менше двох-трьох літрів рідини на добу.

Протипоказані вітаміни групи В, а також фолієва і аскорбінова кислоти.

Якщо підвищення рівня даного білка істотне, то можливо призначення медикаментів, що сприяють розрідженню крові і профілактиці тромбоутворення, наприклад трентал, курантил , аспірин.

При неефективності лікарських препаратів рекомендується проведення ерітрофореза - процедури, яка спрямована на видалення клітин крові, що містять гемоглобін, тобто еритроцитів з кровоносного русла.

Зниження рівня гемоглобіну народними засобами

Як говорить народна медицина, допомагає ефективно знизити рівень гемоглобіну в крові гірудотерапія. Адже завдяки вмісту в слині п'явок спеціальної речовини - гирудина, відбувається зменшення в'язкості і згортання крові. Також в результаті лікування п'явками проходять набряки, так як добова крововтрата в цьому випадку досягає 150 мл, що сприяє зниженню гемоглобіну.

Мумие є відмінним засобом для зниження в'язкості крові. Це спеціальна речовина , яке видобувається в скелястих районах Азії. Муміє можна придбати в аптеці. Попередньо розчинивши таблетку в теплій воді, пити її на ніч. Тривалість прийому близько 10 днів. Після п'ятиденного перерви прийом слід відновити. На період лікування забороняється приймати заспокійливі та седативні препарати, а також палити і вживати алкоголь.