Всім відомо, що незабутнє задоволення доставляє чашка гарячого ароматної кави, але не кожен знає, як правильно заварити цей божественний напій в турці. Цей напій має багато варіантів приготування, але є певні нюанси, при недотриманні яких у вас ніколи не вийде справжнього східного аромату кави. Так давайте докладніше розглянемо, що ж насправді має головне значення в цьому легкому як на перший погляд, але у важкому як на практиці процесі.

Яким повинен бути помел зерен

У першу чергу необхідно звернути увагу на помел зерен кави. Ідеальним буде той, де зерна кави, немов цукрова пудра, змолоті максимум дрібно. Саме такі крупинки здатні повністю передати свій аромат і незрівняний смак. Знавці-кавомани рекомендують молоти зерна тільки за допомогою ручної кавомолки безпосередньо перед заварюванням каву в турці. По-перше, ви вкладаєте свою душу в процес приготування кави, по-друге, леза електричної кавомолки обертаються досить швидко, тим самим, подрібнюючи зерна кави, здатні його перепалити. Але більшість людей, не маючи можливості або просто часу, бере мелену каву в магазині. У такому випадку слід подбати про його збереження. Головне правило - брати кави невеликими порціями і зберігати його в герметичній упаковці (бажано в холодильнику). Якщо не врахувати ці легкі правила, то мелені зерна кави провітрити, і через це втратять свій аромат і смак.

Яку турку (джезві) вибрати

Мелена кава у вас готовий. Тепер прийшов час правильно вибрати турку для нього. При виборі джезві в першу чергу слід звернути увагу на її обсяг, форму і головне, розмір, адже чим менше турка, тим легше підібрати концентрацію кави. На практиці ідеальної туркою вважається та, обсяг якої не перевищує 100 мл.


Все турки для заварювання кави виготовляються з металу, саме тому вони не бояться перепадів температури і відносяться до довговічною посуді. Справжній гурман цього напою знає, що найкраща турка - це мідна. Саме мідь має хорошу теплопровідність, тим самим забезпечує рівномірне нагрівання турки з кавою. Всі мідні турки мають усередині покриття із спеціального харчового олова. Не варто забувати і про форму турки. У справжньої турки горлечко набагато вже денця.

Спосіб приготування

Ось ми і дійшли до процесу приготування кави в турці. Способів заварювання багато, адже кожен народ має свій індивідуальний. Ми розглянемо класичний і найпоширеніший варіант.

Як правило, кава готується в співвідношенні 1,5-2 чайні ложки на одну кавову чашку (фільджан).

Спочатку поставте турку на слабкий вогонь і налийте в неї воду. Її слід налити до звуження горлечка. На любителя можливе додавання щіпки спецій (кориця, ваніль, гвоздика), солі або цукру. Але при цьому кава втратить свій природний аромат. Потім насипайте кави і чекайте. В ідеалі напій повинен варитися близько трьох хвилин. Саме за цей час зерна кави передають весь свій аромат і смак. Кава не повинен готуватися швидко. Якщо вода починає закипати, то слід підняти турку з кавою над вогнем. Так можна повторити кілька разів. Слід періодично перемішувати кави в джезві, не даючи порошку збиватися в грудочки. Головне правило - зловити момент, коли пінка кави починає підніматися, і не дати закипіти воді. Якщо упустити його, то напій стає позбавленим смаку і порожнім.

Для любителів неміцного кави дозволяється додавання натуральних вершків.