Для маленьких дітей такі респіраторні захворювання, як бронхіт, грип, трахеїт, пневмонія та інші застуди - це дуже часте явище. Одним із загальних і досить неприємних ознак цих захворювань є болючий кашель з мокротою трудноотделяемой, який є для діточок одним з болісних симптомів.

Як же допомогти дитині в такому випадку і вилікувати кашель? На сьогоднішній день існує безліч лікарських препаратів, здатних допомогти проти кашлю. Одним з найбільш ефективних і популярних є мукалтин, на підставі лікарської рослини алтея. Цьому лікам довіряють багато батьків, так як воно абсолютно нешкідливо для малюків і практично не має ніяких побічних ефектів і протипоказань.

Що являє собою препарат

Завдяки тому, що в основі складу мукалтину знаходиться алтей, цей препарат є зовсім нешкідливим для дітей. Крім цього, до складу препарату також входить і гідрокарбонат натрію, а також винна кислота. Мукалтин застосовується при будь-яких простудних захворюваннях або гострих вірусних захворюваннях верхніх дихальних шляхів. Препарат має дуже потужне відхаркувальний і протизапальний вплив.

Механізм дії препарату

Потрапляючи в організм, мукалтин прискорює роботу миготливого епітелію і активізує перистальтику дихальних бронхіол. Як результат, слиз, що скупчилася в бронхах організму малюка, розм'якшується і виводиться назовні. Це допомагає полегшити муки малюка і вилікувати кашель, але ніяк не застуду. Тому, перш ніж приймати мукалтин, необхідно проконсультуватися з лікарем і отримати відповідне лікування. Лише тоді, коли лікар призначить мукалтин як відхаркувальний засіб, можна його давати малюкам. Робити це потрібно відповідно до інструкції, інакше ніякого ефекту таке застосування не дасть.

Як давати мукалтин дітям

Слід пам'ятати, що мукалтин можна приймати тільки дітям після 1 року, раніше не варто.


Дозування препарату підбирається під кожного малюка окремо.

Якщо у вашої дитинки трахеїт, пневмонія, емфізема легенів, трахеобронхіт, бронхоекстатіческая хвороба, які супроводжуються кашлем, то для пом'якшення дії хворобливого кашлю, також можна давати мукалтин. І хоча багато батьків говорять, що в цих випадках він не допомагає, все ж, якщо правильно його застосовувати, то кашель пройде.

Давати мукалтин малюкам слід 3 рази на день (вранці, в обід і ввечері) за годину до їжі на протязі від семи до чотирнадцяти днів. Дуже важливо приймати препарат саме за годину до їжі, так як інакше він буде не ефективний. Маленьким дітям дають по половині таблетки, а дітям старшого віку 1-2 таблетки, розведених у 30 мл теплої кип'яченої води з додаванням цукрового сиропу. Саме таке застосування препарату дає належний ефект.

Побічні ефекти і протипоказання

Єдиним протипоказанням до застосування препарату є підвищена чутливість організму дитини до компонентів препарату. Крім цього, не слід давати мукалтин без відома лікаря дітям з виразкою шлунка або дванадцятипалої кишки. У таких випадках можливі деякі побічні ефекти, такі як алергічні реакції або диспепсичні порушення.

Слід пам'ятати також і про те, що хворобу легше всього попередити, ніж потім лікувати. Тому слід постійно займатися своєю дитиною, давати йому вітаміни і біологічно активні добавки (БАДи) для підвищення імунітету та профілактики різних захворювань, в тому числі і простудних.