Хтось через невдоволення своєю зовнішністю викликає блювоту і страждає булімією, хтось страждає на анорексію і голодує заради власної худорлявості, а хтось просто любить себе таким, який він є, і насолоджується життям. Прийняти себе таким, який ти є - це дуже важливий момент в нашому житті, який полягає у щоденній психологічної роботи над самим собою.

Чому ми незадоволені собою

Людей, які повністю задоволені своєю зовнішністю, існує лише малий відсоток з усіх живих на Землі, але це зовсім не означає, що всі інші нещасні і скривджені долею. Деяким не подобається їх ніс, деякі незадоволені своїми занадто довгими і худенькими ногами, інших не влаштовують їх вже дуже короткі ноги або ж занадто об'ємні стегна і сідниці. Так чи інакше, всі наші невдоволення пов'язані із зовнішністю. Однак дуже часто подібні наші хвилювання не мають жодних реальних на те підстав у вигляді яких-небудь видимих недоліків обличчя і фігури, а ґрунтуються лише на деяких загальноприйнятих стандартах краси і наших комплексах.

Незважаючи на це, багатьом людям все ж вдається полюбити себе і свій зовнішній вигляд і щасливо з ним існувати. Ясна річ, що деяким людям краса дана від народження або, як кажуть, від природи, але цей відсоток щасливчиків ми в розрахунки не беремо, хоча і серед них є чимало тих, хто все ж незадоволений своїм зовнішнім виглядом і постійно його "покращує", вдаючись до пластичної хірургії.

Завдяки сучасним технологіям, дійсно, на сьогоднішній день існує безліч різних методів і способів обійти природу і поліпшити себе. Одним з таких методів і є пластична хірургія, але відверто кажучи - це вже дуже кардинальний метод. Незважаючи на надто високу, навіть надмірну, популярність пластики в наш час, все ж вона не у всіх випадках потрібна і не завжди ефективна, а також має ще цілий ряд недоліків. Так, не факт, що людина, якій ніколи не подобався його ніс, і він не сприймав себе з ним, прийме себе із зовсім іншим, "вдосконаленим" носом. Тому, перш ніж лягати під ніж і різати себе вздовж і впоперек, заради якихось вигаданих канонів краси, необхідно розібратися в собі і знайти істинні причини невдоволення самим собою.

Чому ми шукаємо собі виправдання

Найчастіше всі комплекси нашої зовнішності - це виправдання своєї не успішні в інших сферах нашого життя і діяльності. Для чого ж ми це робимо, і навіщо так психологічно розморюємо себе?

Єдине виправдання в тому, що це дуже зручно. Дійсно, адже дуже зручно всі свої невдачі в особистому житті звалити на "неправильну" форму носа або очей, і замість того, щоб трохи покопатися в собі і знайти справжні недоліки, просто піти та й змінити форму носа, адже тоді всі наші невдачі точно зникнуть .

Однак, у більшості випадків, як виявилося, невдачі не тільки не зникають, а й з'являються інші, вже більш серйозні проблеми (наприклад, зі здоров'ям, із сприйняттям своєї нової зовнішності і т.д .).

Багато людей просто перестають жити чимось ще, крім свого зовнішнього вигляду і зайвих грамів на вагах, але ж в житті є ще дуже багато речей, якими можна і варто було б зайнятися . Чому просто не навчитися жити в тому стані, який є вже зараз, і присвятити весь свій час, наприклад, не боротьбі із зайвими кілограмами, а тому, чим би ви дійсно хотіли зайнятися в цьому житті, тим, що принесло б вам більше радості і задоволення, ніж боротьба із самим собою.

Вчені вже давно довели, що тільки оптимістично налаштовані і позитивно мислячі люди мають успіх у житті і довше живуть. Так чому б нам не змінити наш вже укорінений спосіб мислення і перестати зациклюватися лише на самих себе, якщо навколо нас існують дійсно важливі проблеми, які вимагають нашого втручання або рішення.

Зміна точки фокусування

Для того щоб полюбити себе, необхідно, насамперед, сконцентрувати свою увагу на чомусь іншому, більш значущому і важливому в цьому житті, ніж краса, або ж на те, що істинно приносить вам задоволення.


Тому першим кроком на шляху до сприйняття себе стане пошук захоплення до душі, тому що дуже часто причина надмірного захоплення або зацикленості на собі криється у відсутності захоплень. Кожній людині хочеться бути більш значущим в цьому житті, досягати успіху в роботі , відчувати, що оточуючі мають потребу в ньому, і він є важливим. Тому коли у нього відсутній цей якийсь успіх у житті, і немає гідних захоплень, він намагається самоствердитися за рахунок своїх зовнішніх даних, і, навпаки, той, хто досягає успіху в житті, не звертає уваги на свої зовнішні характеристики. Це зовсім не означає, що він недбало одягнений або НЕ поголений, просто він не захоплений так надмірно своєю красою, а витрачає енергію на досягнення успіху в житті, займається улюбленою справою, допомагає бідним і т.д.

Захоплення для душі необхідно для того, щоб у вас зовсім не залишалося часу на дурні думки про власну недосконалість, воно стане вашою візитною карткою і допоможе самоствердитися в житті.

Крім цього, перестаньте скаржитися і займіться собою і своєю зовнішністю. Замість того щоб нити і нагадувати про несправедливість цього світу, спробуйте змінити ваш спосіб життя і вдосконалити себе. Почніть з елементарних методів догляду за собою - це, насамперед, правильний спосіб мислення, заняття спортом, правильне харчування, щоденна гігієна, регулярне відвідування салонів краси і т.д.

План дій чи кроки до вдосконалення

Слід пам'ятати, що красива зовнішність - це зовсім не ідеальна модельна фігура і риси обличчя, а звичайна доглянутість і наявність стилю, який підкреслює ваші достоїнства і приховує недоліки. Тому не бійтеся займатися собою і присвячувати кілька годин на день собі коханій, адже це лише дещиця у порівнянні з більш кардинальними методами.

Намагайтеся поміняти ставлення до себе, адже ваша незадоволеність власною красою криється тільки у вас в голові. Для того щоб стати більш впевненими в собі, ніколи не потрібно асоціювати себе з іншими, тим більше з фотомоделями з обкладинок модних глянцевих журналів. Пам'ятайте, що для того щоб товар продавався, над ним працює ціла група фахівців, які коригують або повністю прибирають всі недоліки. У житті, найчастіше, всі моделі і артисти мають таку ж звичайну зовнішність, як і інші жінки. Звичайно, якщо хочете ви можете зробити собі такий же макіяж та зачіску, або ж одягнути такий же наряд, але в повсякденному житті у всьому цьому образі ви будете виглядати нерозумно, а от ті артисти, які дивляться на вас з екранів телевізорів або модних журналів просто не можуть дозволити собі виглядати інакше, без гриму і святкових нарядів. Це ж їхня робота - дарувати радість і свято оточуючим. Тому про це слід пам'ятати завжди.

Шукайте в собі якомога більше плюсів. Якщо ви думаєте, що у вас короткі ноги, то слід відзначити такий плюс, як красиві сідниці, або ж якщо вам не подобається ваш довгий ніс, тоді зауважте, що у вас дуже цікава форма губ і т.д. Такі от незначні на перший погляд дрібниці, значно підвищать вашу самооцінку і зроблять вас більш впевненими в собі.

Спробуйте знайти справжні причини у власному несприйнятті себе. Може бути, вони тягнуться ще з дуже далекого минулого або навіть дитинства. Проаналізуйте їх з іншого боку, спробуйте осмислити і пробачити деякі речі. Зрозумійте, що ви вже зовсім інша людина, з величезним внутрішнім світом, досвідчений, самостійний, дорослий, який може вирішити будь-які проблеми або важкі питання. Почніть , зрештою, допомагати сиротам і безпритульним. Все це допоможе вам полюбити себе такими, які ви є насправді, і жити в гармонії з собою.