Для Вас, як і для багатьох, цей місяць вагітності буде одним з кращих, не дивлячись ні на що. Відчуття повного щастя буде переслідувати Вас, а злегка округлий животик тільки підштовхне його. Саме на цьому етапі Ви додасте у вазі і приховати вагітність від сторонніх очей вже буде неможливо. Отже, що ж може турбувати Вас у цей період:

 • Помітно посиляться ворушіння плода;
 • З піхви почнуть виділятися білі;
 • Може трохи боліти підчерев'я . Це відбувається через те, що зв'язки, які підтримують матку стають більш натягнутими, перебувають в більшій напрузі, ніж раніше;
 • Можуть мучити запори;
 • Посилюється печія, можуть виникати проблеми з травленням, підвищене газоутворення в животі;
 • Також тривають головні болі, іноді голова може навіть кружляти. Часто відчуваєте слабкість;
 • Періодично може текти кров з носа і кровоточити ясна. Це пояснюється гіперемією або полнокровием;
 • Може посилюватися апетит;
 • Іноді спазм може зводити м'язи ніг;
 • Вірогідні набряки в районі стоп, також іноді може набрякати обличчя або руки, особливо в літній період;
 • Можуть з'явитися ознаки венозної недостатності на ногах або в районі заднього проходу;
 • Шкіра на животі може іноді неприємно свербіти, свербіти;
 • Посилюється біль в районі спини;
 • На обличчі або на животі можуть утворюватися пігментні плями, які зазвичай самі проходять після пологів;
 • Злегка наливається і збільшується в розмірах груди;
 • Різні емоційні сплески трапляються дещо рідше. Може з'явитися якась неуважність, а також відчуття моральної втоми;
 • Продовжує зростати занепокоєння, що передвіщає швидке народження малюка.

Збільшення у вазі
Стандартний набір ваги в цей період вагітності - 0.5 кг на тиждень. Але Ви можете додавати і більше, особливо якщо до вагітності Ваш вага не дотягував до норми і був значно менше. А взагалі на 24-му тижні, в середньому, набирається близько 4.5 кг.
Ваш малюк на 6 місяці вагітності
• Зараз довжина плоду може досягати 33 см.
• Вага дитини - близько 570 р
Нові відчуття
Збільшення у вазі до цього терміну вже досить значна. І це дуже помітно по став помітно тісній гардеробу. Зараз саме час змінити речі на більш вільні, а не стягуючі і не стискувати. Відмовтеся від синтетичних тканин, Вам на даному етапі куди більш корисно носити натуральні тканини: бавовна, льон і т.д. У Вас може підвищитися потовиділення, спека буде переноситися важче, ніж раніше. Тому пийте побільше рідини, особливо звичайної води.
Що робити
• Варто порадитися з Вашим лікарем щодо підготовки грудей до майбутнього годування малюка, якщо Ви маєте намір ростити його на грудному вигодовуванні.
• Закидайте ноги вище, коли сидите або лежите, підкладайте під них подушку або валик. Це допоможе або уникнути набряклості, або зменшити її.
• Поліпшать самопочуття регулярні заняття гімнастикою, а також релаксація і різні дихальні практики. Тільки не перестарайтеся.

Відео про 6 місяць вагітності

Малюк росте
Тільце дитинку досить худеньке, адже воно не накопичило ще жирової тканини.


Починають формуватися потові залози в шкірі плода. Також малюк активно розробляє добре розвинені м'язи кінцівок (і мама чудово відчуває цю "зарядку"). Активність чергується з абсолютним спокоєм. Легке постукування в маминому животику може означати, що дитина або покашлює, або гикає.
Крім фізичного розвитку, починають виявлятися і психологічні реакції. Зараз плід лежить в матці, згорнувшись калачиком. Амніотична рідина підтримує його на плаву. По крові до нього надходить потрібну кількість їжі і кисню, а також виводяться продукти обміну. Всі ці процеси поки повністю покладені на плаценту. Поведінка малюка і його зовнішній вигляд на кінець шостого місяця абсолютно відповідають плоду перед народженням. Тільки оченята поки затягнуті плівкою, яка зникне на 28-му тижні, і тоді дитина зможе бачити.
Слух малюка потихеньку розвивається. Він уже розрізняє Ваш голос і доносяться мелодії. Також він може реагувати своєю поведінкою на певну музику або різкі звуки.
Харчування до плоду поступає через плаценту. Навколоплідні води захищають немовля від всяких негативних факторів. Ці води оновлюються регулярно, кожні 4 години. Вони підтримують певну температуру для комфорту малюка, а також згладжують можливі поштовхи. Крім того, ця амніотична рідина не підпускає до плоду інфекції.
На УЗД можна побачити, як Ваш малюк вже вміє хмурити лобик, прищулювати оченята, надувати щоки і відкривати рот. Він може штовхатися, повертатися і стискувати кулачки. Сон малюка не обов'язково буде підлаштовуватися під Ваш режим. Навпаки, активність малятка може підвищуватися в той час, коли Ви зберетеся відпочити.

Як виглядає дитина на шостому місяці вагітності


З 7-го місяця у плода почне розвиватися відділення головного мозку, яка відповідає за мислення і свідомість. Це час особистісного розвитку малюка. Він може смоктати пальчик і іноді заковтує амніотичну рідину, від великої кількості якої може почати гикати. Виводиться вона з його організму у вигляді сечі. Готуючи свій організм до народження, немовля розробляє легені, роблячи дихальні рухи грудною кліткою. Смакові сосочки мовою починають формуватися до 28-му тижні. На цьому етапі він вже буде розрізняти на смак солодке, солоне і гірке.
Дослідження на шостому місяці вагітності
Які ж дослідження Вам належить пройти на цьому терміні:

 1. Вимірювання ваги і кров'яного тиску;
 2. Здати аналіз сечі на визначення кількості цукру і білка в ній;
 3. Лікар буде прослуховувати серцебиття Вашого малюка;
 4. Також лікар вимірює висоту дна матки;
 5. При пальпації, лікар визначає величину матки і розташування плода в ній;
 6. Також терапевт оглядає ноги для виявлення набряків яких ознак варикозного розширення вен;
 7. Крім того, Ви можете консультуватися з мед. персоналом з приводу турбують Вас питань і обговорювати можливі проблеми.

А як Ви себе почуваєте на 6 місяці вагітності?